Громадські активісти запропонували кандидатури керівників МВС і СБУ Львівщини

17:28 13 березня 2014 р.

Фото до новини


Фото: vidia.org

Кожен із претендентів погодився публічно пройти антикорупційну перевірку люстраційного комітету місцевого Майдану.

Про це йдеться в «Заяві Комітету Майдану Львівщини», опублікованій на сторінці Львівсього Євромайданц в інтернет-мережі «Facebook». Відтак наводимо єє текст повністю:

«Упродовж багатьох тижнів наша країна спостерігає, з якими труднощами зіткнулась нова українська влада у процесі здійснення власної кадрової політики. Скрізь і звідусіль бачимо категоричне неприйняття українцями алгоритму призначень на ключові посади як у центральних органах влади, так і на місцях: суспільство не погоджується бачити у владних коридорах старі обличчя, які заплямовані співпрацею з режимом Януковича.

Водночас, розуміючи наскільки складно здійснювати будь-яку політику на розвалинах ще недавно монолітної злочинної системи, учасники Майданівських організацій України не тільки здійснюють громадський контроль дій нової влади, але й допомагають формувати її, пропонуючи власні формули взаємодії. Так, у понеділок, 10 березня, Комітет Майдану Львівщини через засоби масової інформації звернувся до професійних громадських середовищ Львова та області, правозахисних організацій, журналістів-розслідувальників, авторитетних громадських діячів, незаплямованих корупційною діяльністю держслужбовців, правоохоронців, прокурорів зголошуватись і представляти свої кандидатури на ключові посади у державних органах області.

Станом на середу, 12 березня, громадськими активістами було запропоновано кілька кандидатур, які, на їхню думку, можуть претендувати на посади очільників ГУ МВСУ у Львівській області та управління СБУ Львівської області. Кожен з претендентів погодився публічно пройти антикорупційну перевірку люстраційного комітету Майдану Львівщини.

На посаду очільника ГУ МВСУ у Львівській області було внесено такі кадидатури:

1) Родинюк Любомир, 1958 року народження. Уродженець Тернопільщини. Освіта вища, юридична. Із 1985 по 2012 роки проходив службу у органах міністерства внутрішніх справ України. Стверджує, що з 2012 піддавався тиску збоку керівництва МВС України (В.Захарченка), в результаті чого змушений був покинути службу. Зараз перебуває в запасі як звільнений з органів внутрішніх справ. Проживає у Львові.

2) Дитюк Володимир, діючий начальник управління МВС України на Львівській залізниці. Попереднім місцем його роботи була посада першого заступника начальника Головного штабу МВС.

На посаду очільника управління СБУ у Львівській області запропоновано кандидатуру:

Марущак Олег, полковник юстиції. Перебував на посаді прокурора Галицького району міста Львова, працював у Генеральній прокуратурі України, очолював слідчий відділ управляння СБУ у Київській області. Подав у відставку у жовтні 2013 року, щоб не виконувати злочинні накази режиму Януковича.

Аби уникнути профанації у процесі відбору кандидатур, усвідомлюючи необхідність професійної та кваліфікаційної оцінки названих вище претендентів, учасники Комітету Майдану Львівщини виробили алгоритм взаємодії з центральним органами влади щодо принципів здійснення кадрової політики.

Отже, Комітет Майдану Львівщини пропонуватиме розглянути професійну та службову придатність названих вище кандидатур профільними комісіями у відповідних міністерствах. І тільки за висновками кваліфікаційного тестування у МВС України, органах юстиції та СБУ України продовжуватиме антикорупційну перевірку претендентів зусиллями як учасників люстраційного комітету Львівщини, також із залученням до широкого громадського обговорення з допомогою інформаційного майданчика, яким зголосився виступити найбільш рейтинговий на західній Україні телеканал ZIK.

Критерії, за якими здійснюватиметься перевірка кандидатів зусиллями учасників люстраційного комітету Майдану Львівщини залишаються незмінними, і будуть доповнюватись в залежності від профільних вимог до тої чи іншої посадової особи. Таким чином претенденти мають відповідати таким критеріям, запропонованими громадою:

1. Політичному – неперебування у лавах Партії регіонів, КПУ та СДПУ(о).

2. Економічному – відповідність задекларованих доходів рівню життя, відсутність звинувачень у корупції, непричетність до неправомірного відчуження комунальних чи державних ресурсів.

3. Кримінальному – не було взаємодії з кримінальними структурами

4. Інформаційний критерій – не поширював завідомо неправдивої інформації, не вводив в оману громадськість, також через ЗМІ

5. Кваліфікаційний критерій - відповідає вимогам атестаційних та кваліфікаційних комісій у профільних міністерствах (у відомствах яких має намір обіймати посаду)

6. Не виконував злочинних наказів, перебуваючи на посадах у органах МВС, СБУ, органах юстиції.

Нагадаємо, відповідно до рішення Комітету Майдану Львівщини, створено люстраційний Комітет Майдану. Діяльність комітету особливо актуальна на період до прийняття Закону про люстрацію для того, щоб унеможливити призначення на керівні посади в органи центральної та місцевої влади, правоохоронну і судову систему осіб, які співпрацювали з режимом Януковича.

Комітет Майдану Львівщини

Люстраційний комітет Майдану Львівщини Львів, 13 березня 2014 р.».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів