Голови фракцій Львівської обласної ради закликали підвищувати ціни й тарифи обґрунтовано (відео)

09:40 21 липня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

У середу, 20 липня, голови усіх депутатських фракцій у Львівській обласній раді публічно підписали звернення до Президента Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради Андрія Парубія та голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка щодо неприпустимості підняття тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласній раді, де також розповіли подробиці:

«Зокрема, у зверненні йдеться про те, що голови депутатських фракцій, які представлені у Львівській обласній раді висловлюють категоричну незгоду із постановою НКРЕКП від 9 червня 2016 року, відповідно до якої з 1 липня 2016 року встановлюються нові тарифи на газ та електроенергію. Обласні обранці наголошують, що питання підвищення цін і тарифів має відбуватись обґрунтовано і з залученням фахового експертно-аналітичного середовища, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Як зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, рішення підготувати відповідну заяву було прийнято на останньому засіданні голів депутатських фракцій. За словами голови облради, в питанні тарифів має бути діалог між представниками НКРЕ, Нафтогазу, профільного міністерства та органами місцевої влади. Відтак на чергову сесію Львівської обласної ради, яка планує розглядати питання необґрунтованості підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, будуть запрошені відповідальні керівники міністерств та відомств, а також народні депутати від профільного Комітету Верховної Ради України.

Нагадаємо, Львівська облрада на своїх засіданнях неодноразово зверталася до керівництва держави щодо тарифної політики в державі. Однак аргументованої відповіді та управлінських рішень від вищезгаданих державних інституцій не було отримано.

Повний текст заяви

Ми, голови депутатських фракцій, що представлені у Львівській обласній раді висловлюємо категоричну незгоду із постановою НКРЕКП від 9 червня 2016 року №1102 відповідно до якої з 1 липня 2016 року встановлюються нові тарифи на теплову енергію для потреб населення ліцензіатам, встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для потреб населення, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, встановлення тарифів на послугу з центрального постачання гарячої води для управителів багатоквартирних будинків ліцензіатам. Питання підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення має відбуватись обгрунтовано і зі залученням фахового експертно-аналітичного середовища, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Львівська обласна рада 8 грудня 2015 року прийняла рішення №38 «Про звернення до Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо тарифної політики на енергетичному ринку та індексації заробітних плат, стипендій і пенсій», а також 7 червня 2016 року рішення №199 (додаток до рішень № 14 та №15) «Звернення до Верховної Ради України щодо недопущення підняття тарифів на комунальні послуги для населення України» та «Звернення Львівської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України стосовно необгрунтованого підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги для населення».

На жаль, обгрунтованої відповіді та управлінських рішень від вищезгаданих державних інституцій ми не отримали. Вважаємо, що при розгляді таких важливих питань, як тарифи для населення, має бути максимальний діалог між усіма зацікавленими сторонами: Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та профільні громадські організації. На жаль, ми цього не бачимо. Рішення приймаються швидко і без обговорень.

Варто зазначити, що необґрунтоване підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги для населення доведе простих мешканців до тотального зубожіння. Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема на газопостачання, матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення.

Очевидним є дисбаланс між доходами і життєво-необхідними витратами більшості українців. Львівська обласна рада на черговій сесії планує розглядати питання необгрунтованості підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

З метою об'єктивного розгляду питання просимо скерувати на засідання відповідальних керівників міністерств та відомств, а також народних депутатів від профільного Комітету Верховної Ради України. Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку!».

dailylviv.com

До теми

22:39 12 квітня 2021 р.

Національну академію сухопутних військ у Львові відвідала делегація Збройних сил Канади

До Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завітала делегація ЗС Канади на чолі з нещодавно призначеною командиркою канадської тренувальної місії в Україні ЮНІФАЄР підполковником Мелані Лейк.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу