Голові комітету Держдуми примерещилися «зусилля» Польщі щодо «повернення» Львова (оновлено)

23:48 28 жовтня 2015 р.


Фото: nsn-ua.info

Голова комітету Державної думи РФ з міжнародних справ Алєксєй Пушков приписав свої мрії полякам.

Голова комітету Державної думи (нижнього палати російського парламенту) з міжнародних справ Алєксєй Пушков розмріявся сьогодні, 28 жовтня, – за його словами, «Україна вступає в смугу великих розчарувань»; «Перше – повний провал надій Майдану. Друге – відсутність перспектив вступу в ЄС. Третє – небажання Європи годувати Україну. І на десерт: перехід Польщі до активних зусиль щодо повернення польських земель на заході України»; «В Україні втішають себе тим, що претензії Польщі на її землі несерйозні. Це помилка. Порошенку треба не про Крим думати, а відстоювати Львів». Він написав усе це в середу в своєму «Тwitter».

Однак, як інформував «ЩЛ», новообраний сенатор від партії «Право і справедливість» та відомий польський історик Ян Жарин заявив в інтерв’ю виданню «Prawy» зовсім не те, що примерещилося голові комітету Держдуми. За словами сенатора, «польська влада має зробити своїм головним завданням опіку над польською спадщиною за кордоном, в тому числі на Східній Галичині, яка нині є частиною України», бо він вважає, що «без Львова, міста, яке завжди було вірне Польщі, немає польського народу». Але тлумачити «опіку» як «активні зусилля щодо повернення польських земель на заході України» здатні тільки в одній державі – Росії.

Натомість на «Радіо Свобода» розповіли сьогодні, 28 жовтня: «Україна має повернути колишні польські землі, приєднані Союзом 39-го року», – нібито заявив президент Польщі Анджей Дуда. Скандальна цитата з'явилась на російськомовних сайтах, а потім швидко була підхоплена соцмережами. Посилаються автори на телеведучу Ельжбету Яворович, яка нібито підтримала вимогу президента. Де і коли вона це заявила – незрозуміло. За посиланням ідемо на сайт польського телеканалу Ті-Ве-1. А там у розділі програми Яворович «Справа для репортера» – всього дві новини, пов'язані з Україною. І в них ані слова про переділ кордонів».

dailylviv.com

До теми

21:04 16 квітня 2021 р.

19 квітня обговорять додатки до кластерів "нормандської четвірки" щодо мінських домоленостей

Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції і канцелкою Німеччини виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» у грудні 2019 року в Парижі.

Рубрика: Політика

20:54 16 квітня 2021 р.

Меркель і Макрон змушують Зеленського виконувати мінські домовленості

Канцлерка Німеччини і президент Франції наголосили президенту України на необхідності повного втілення мінських домовленостей обома сторонами протистояння на Донбасі, а також заявили, що "Німеччина і Франція й надалі докладатимуть зусиль у "нормандському форматі".

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу