Голові комітету Держдуми примерещилися «зусилля» Польщі щодо «повернення» Львова (оновлено)

23:48 28 жовтня 2015 р.


Фото: nsn-ua.info

Голова комітету Державної думи РФ з міжнародних справ Алєксєй Пушков приписав свої мрії полякам.

Голова комітету Державної думи (нижнього палати російського парламенту) з міжнародних справ Алєксєй Пушков розмріявся сьогодні, 28 жовтня, – за його словами, «Україна вступає в смугу великих розчарувань»; «Перше – повний провал надій Майдану. Друге – відсутність перспектив вступу в ЄС. Третє – небажання Європи годувати Україну. І на десерт: перехід Польщі до активних зусиль щодо повернення польських земель на заході України»; «В Україні втішають себе тим, що претензії Польщі на її землі несерйозні. Це помилка. Порошенку треба не про Крим думати, а відстоювати Львів». Він написав усе це в середу в своєму «Тwitter».

Однак, як інформував «ЩЛ», новообраний сенатор від партії «Право і справедливість» та відомий польський історик Ян Жарин заявив в інтерв’ю виданню «Prawy» зовсім не те, що примерещилося голові комітету Держдуми. За словами сенатора, «польська влада має зробити своїм головним завданням опіку над польською спадщиною за кордоном, в тому числі на Східній Галичині, яка нині є частиною України», бо він вважає, що «без Львова, міста, яке завжди було вірне Польщі, немає польського народу». Але тлумачити «опіку» як «активні зусилля щодо повернення польських земель на заході України» здатні тільки в одній державі – Росії.

Натомість на «Радіо Свобода» розповіли сьогодні, 28 жовтня: «Україна має повернути колишні польські землі, приєднані Союзом 39-го року», – нібито заявив президент Польщі Анджей Дуда. Скандальна цитата з'явилась на російськомовних сайтах, а потім швидко була підхоплена соцмережами. Посилаються автори на телеведучу Ельжбету Яворович, яка нібито підтримала вимогу президента. Де і коли вона це заявила – незрозуміло. За посиланням ідемо на сайт польського телеканалу Ті-Ве-1. А там у розділі програми Яворович «Справа для репортера» – всього дві новини, пов'язані з Україною. І в них ані слова про переділ кордонів».

dailylviv.com

До теми

17:59 27 вересня 2020 р.

250 українських військових вилетіли зі Львова в Конго

В командуванні сухопутних військ ЗСУ відбулись проводи військовослужбовців чергової ротації вертолітного загону місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

Рубрика: Політика

15:15 27 вересня 2020 р.

У Львові, удаючи опитування, дві політпартії збирають персональні дані містян

У Львові представники ВО «Батьківщина» збирають підписи та персональні дані містян під виглядом опитування щодо програми «Доступні ліки та безкоштовні аналізи у лабораторіях». А «Європейська Солідарність» пропонує заповнити анкету прихильника і розповісти про житлово-комунальні проблеми. Такі дії можуть мати ознаку маніпуляції з даними виборцями.

Рубрика: Політика

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу