Чехи хочуть тренувати своїх військових на Львівщині

15:30 3 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

Ян Гамачек запевнив: «Міжнародний центр миротворчості та безпеки у Яворові – хороший майданчик для удосконалення військових навиків».

У Львівській обласній раді повідомили сьогодні, 3 липня: «Під час зустрічі керівництва Львівщини із головою Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Яном Гамачеком йшлося про можливість проведення спільних військових навчань українських та чеських солдатів на Яворівському полігоні. Зокрема, сторони відзначили важливість «синхронізації оборонної системи».

Голова Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Ян Гамачек зазначив: «Наша країна маленька і у нас досить складно проводити тренування на великих полігонах, тому Міжнародний центр миротворчості та безпеки у Яворові – хороший майданчик для удосконалення військових навиків. Для нас це дуже цікава пропозиція». 

Свою чергою, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин Яну Гамачек узапропонував також відвідати Національну академію Сухопутних військ імені П. Сагайдачного у Львові, де готують висококваліфіковані військові кадри і ознайомитися з роботою цього військового навчального закладу.  Окрім того, Олександр Ганущин наголосив на розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці між Львівщиною та Чеською Республікою.

Голова обласної ради зауважив: «Хоча у нас нема спільних кордонів, але у нас є спільна історія та спільні інтереси. Ми сьогодні беремо активну участь в діалозі щодо нової макрорегіональної стратегії розвитку Карпат. Ми розраховуємо спільно з поляками залучити до такої ініціативи  уряди 8 країн, у тому числі і Чехії. Наприкінці червня у Трускавці відбувся II Форум місцевого розвитку, де власне і було презентовано Карпатську стратегію. Наступне її обговорення планується у вересні на Форумі у Криниці. Така стратегія може об’єднати в спільних проектах Європейські країни та Львівську, Івано-Франківську, Закарпатську та Чернівецьку області». 

Також учасники зустрічі торкнулися питання налагодження співпраці в економічній, енергетичній, освітній, культурній сферах, а також щодо поводження з твердими побутовими відходами. Йшлося й про можливість відкриття авіасполучень Львів-Прага та Львів-Брно.

«У контексті отримання Україною безвізового режиму, рух до європейських країн значно інтенсифікувався», – відзначили присутні.  Опісля представники чеської делегації спільно з керівництвом Львівської області поклали квіти до пам’ятної дошки першому президенту Чехословаччини Томашу Масарику та відвідали Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла.

Про це повідомили сьогодні, 3 липня, в прес-службі Львівської обласної ради.

dailylviv.com

До теми

12:21 4 грудня 2021 р.

Відзначення 30-ї річниці ЗСУ за участю Володимира Зеленського: у Львові перекриють дві вулиці

У понеділок, 6 грудня о 17:50 годині у Львові на площі біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбудеться телеміст з нагоди відзначення 30-ї річниці Збройних Сил України за участю Президента України Володимира Зеленського.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу