Голова НРУ може бути наймолодшим кандидатом у президенти, – донька соратника Чорновола

08:50 17 січня 2019 р.

Народний Рух України як партію зберегли первинні осередки, роль яких є завжди важливою, але ніколи не вирішальною.

Про це на засіданні громадського прес-центру "Вибори-2019" про роль низових партійних організацій у забезпеченні перемоги на президентських виборах сказала Лідія Бойчишин, член центрального проводу НРУ, заступник голови громадської ради при ЛОДА.

- Сьогодні, 16 січня, 25 років тому, зник мій батько, Михайло Бойчишин, який був заступником голови Народного Руху України В'ячеслава Чорновола. Я, його донька, продовжую традиції Руху, продовжую традиції родини. Над книжкою "Концепція державотворення" працював мій батько Михайло Бойчишин і група експертів. Ця концепція розвивається і сьогодні. Одна зі складових нинішньої програми Руху - це економічний націоналізм, -  наголосила Лідія Бойчишин. - Якби не низові партійні осередки, то НРУ не був би впродовж 20 років суб'єктом виборчого процесу. Роль низових організацій є важливою, однка не завжди вирішальною. 

За її словами, НРУ має розвинену мережу низових організацій. У кожному районі Львівщини, і загалом в Україні, парторганізації НРУ є юридичними особами. І кожна з цих організацій є генератором ідей. Центральний провід, політична рада обов'язково прислухаються до їхніх пропозицій. Їх також використають і для програми Віктора Кривенка, який готовий реєструватися кандидатом у президенти. На з'їзді НРУ голова партії Віктор Кривенко, депутат Верховної Ради, був висунутий кандидатом у президенти. Він нещодавно відсвяткував 37 років. 

- Якщо говорити про низові структури Народного Руху України, то вони формувалися у 90-х роках, і мій батько займався цим, - розповіла Лідія Бойчишин. - А низові ланки, що збережені з 90-х років, забезпечують перемогу на виборах партії Народний Рух. Зокрема, у Львівській області у 2015 році ми одержали на місцевих виборах 526 мандатів. Маємо свою фракцію в обласній раді. Рухівці очолюють 5 районів у Львівській області. 

За словами доцента Львівського національного університету імені Івана Франка Лідії Бойчишин, партія НРУ не має великих коштів, а її фінансування відбувається лише за членські внески. 

- Найголовніше, що у нас при формуванні низових структур працює надзвичайно ефективна школа лідерства, - запевняє партійна активістка. - Сьогодні, наприклад, у партіях-конкурентах на президентських виборах більшість кадрів є вихідцями з Руху. А тепер в Рух прийшли молоді люди, команда у віці до 40 років. 

На думку політолога Любомира Скочиляса, сьогодні місце і роль первинних осередків партій в Україні полягає в тому, що вони повинні працювати на центральний провід, але так, щоб не створювати топ-політикам додаткових проблем, у тому числі пов'язаних з фінансовою діяльністю. Важливість низових парторганізацій, зауважує політолог, не політична, а організаційно-технічна, кадрова - для забезпечення ведення виборчої кампанії, донесення до виборців гасел, рекламної продукції і так далі. 

- Ми живемо в епоху телекратії, коли інформацію про кандидата більшість виборців одержують з ефірів телеекранів, із соціальних мереж, - говорить заступник директора Центру політичних досліджень ЛНУ ім. І.Франка Любомир Скочиляс. - І яскравим прикладом того, що низові організації можуть бути взагалі відсутні, а рейтинг кандидата може бути досить суттєвим, є кандидати - офіційні чи потенційні, які взагалі не мають жодної політичної приналежності, партійного чи політичного досвіду. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу