Голова НРУ може бути наймолодшим кандидатом у президенти, – донька соратника Чорновола

08:50 17 січня 2019 р.

Фото до новини

Народний Рух України як партію зберегли первинні осередки, роль яких є завжди важливою, але ніколи не вирішальною.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це на засіданні громадського прес-центру "Вибори-2019" про роль низових партійних організацій у забезпеченні перемоги на президентських виборах сказала Лідія Бойчишин, член центрального проводу НРУ, заступник голови громадської ради при ЛОДА.

- Сьогодні, 16 січня, 25 років тому, зник мій батько, Михайло Бойчишин, який був заступником голови Народного Руху України В'ячеслава Чорновола. Я, його донька, продовжую традиції Руху, продовжую традиції родини. Над книжкою "Концепція державотворення" працював мій батько Михайло Бойчишин і група експертів. Ця концепція розвивається і сьогодні. Одна зі складових нинішньої програми Руху - це економічний націоналізм, -  наголосила Лідія Бойчишин. - Якби не низові партійні осередки, то НРУ не був би впродовж 20 років суб'єктом виборчого процесу. Роль низових організацій є важливою, однка не завжди вирішальною. 

За її словами, НРУ має розвинену мережу низових організацій. У кожному районі Львівщини, і загалом в Україні, парторганізації НРУ є юридичними особами. І кожна з цих організацій є генератором ідей. Центральний провід, політична рада обов'язково прислухаються до їхніх пропозицій. Їх також використають і для програми Віктора Кривенка, який готовий реєструватися кандидатом у президенти. На з'їзді НРУ голова партії Віктор Кривенко, депутат Верховної Ради, був висунутий кандидатом у президенти. Він нещодавно відсвяткував 37 років. 

- Якщо говорити про низові структури Народного Руху України, то вони формувалися у 90-х роках, і мій батько займався цим, - розповіла Лідія Бойчишин. - А низові ланки, що збережені з 90-х років, забезпечують перемогу на виборах партії Народний Рух. Зокрема, у Львівській області у 2015 році ми одержали на місцевих виборах 526 мандатів. Маємо свою фракцію в обласній раді. Рухівці очолюють 5 районів у Львівській області. 

За словами доцента Львівського національного університету імені Івана Франка Лідії Бойчишин, партія НРУ не має великих коштів, а її фінансування відбувається лише за членські внески. 

- Найголовніше, що у нас при формуванні низових структур працює надзвичайно ефективна школа лідерства, - запевняє партійна активістка. - Сьогодні, наприклад, у партіях-конкурентах на президентських виборах більшість кадрів є вихідцями з Руху. А тепер в Рух прийшли молоді люди, команда у віці до 40 років. 

На думку політолога Любомира Скочиляса, сьогодні місце і роль первинних осередків партій в Україні полягає в тому, що вони повинні працювати на центральний провід, але так, щоб не створювати топ-політикам додаткових проблем, у тому числі пов'язаних з фінансовою діяльністю. Важливість низових парторганізацій, зауважує політолог, не політична, а організаційно-технічна, кадрова - для забезпечення ведення виборчої кампанії, донесення до виборців гасел, рекламної продукції і так далі. 

- Ми живемо в епоху телекратії, коли інформацію про кандидата більшість виборців одержують з ефірів телеекранів, із соціальних мереж, - говорить заступник директора Центру політичних досліджень ЛНУ ім. І.Франка Любомир Скочиляс. - І яскравим прикладом того, що низові організації можуть бути взагалі відсутні, а рейтинг кандидата може бути досить суттєвим, є кандидати - офіційні чи потенційні, які взагалі не мають жодної політичної приналежності, партійного чи політичного досвіду. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів