Голова Львівської обласної ТВК звернувся у поліцію щодо роботи Львівської міської територіальної виборчої комісії

22:01 3 листопада 2020 р.

Голова Львівської обласної територіальної виборчої комісії Андрій Лозинський звернувся у поліцію через те, що Львівська міська ТВК впродовж певного часу не надавала їм інформації щодо виборів депутатів до Львівської міської ради. Натомість голова Львівської міської територіальної виборчої комісії Ігор Сліпецький заявляє про тиск на комісію.

Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ, пише Dailylviv.

3 листопада відбувся брифінг голови Львівської міської територіальної виборчої комісії Ігоря Сліпецького (партія “Голос”). Під час нього Сліпецький зазначив, що вчора ввечері (2 листопада) комісія встановила підсумки голосування депутатів до Львівської міської ради. Протокол підписали 14 членів комісії.

Ігор Сліпецький розповів журналістам: “Вночі прийшло повідомлення до нас, що в нас в територіальній комісії поліція, взяли під охорону нашу міську виборчу комісію. Зранку, коли я прийшов в комісію, мені було повідомлено, що вчора на лінію 102 прийшло повідомлення від голови Львівської обласної ТВК Андрія Лозинського, що ми вчиняємо неправомірні дії, що ми порушили порядок дії встановлення результатів виборів. І слідчо-оперативна група приїхала з нами виясняти питання обставин”.

Також Сліпецький зазначив: “Лозинський мав на увазі, що ми, спершу, мали по депутатах до обласної ради надати інформацію, а після того встановлювати результати по депутатах до Львівської міської ради. Виборча комісія підписала протокол до районної ради, було підписано протокол про підсумки голосування до обласної ради і тільки після того ми підписали протокол до Львівської міської ради. Але це знову ж таки, немає ніде в Кодексі, що коли оголошується. Є результати, ми їх оголошуємо. Затягування встановлення результатів - це також є порушення законодавства. Ми його не порушили. Ми передбачаємо, що Лозинський зробив такі дії, як на мене, вчинив на нас тиск, звинувачує в тому, чого нема”.
Голова Львівської обласної територіальної виборчої комісії Андрій Лозинський (ВО “Батьківщина”) підтвердив у телефонному коментарі ОПОРІ, що він усно звернувся у поліцію. “Львівська міська ТВК не давала інформації Львівській обласній комісії по виборах депутатів протягом 9 днів, не заповнювала “Електронний кабінет”, що передбачає постанова ЦВК. Це - всі причини. Вони нині до нас прийшли, були помилки. Ми відправили їх на уточнення протоколу. Якби вони розмістили це в електронному кабінеті, ми б ці помилки виловили”, - додав Андрій Лозинський.

Під час брифінгу Ігор Сліпецький також зазначив ще один факт: “Один член комісії нашої підписав протокол, радісно з ним фотографувався, а після того виставив на фейсбуці, а сьогодні в одному з агентств інформаційних дав коментар, де поставив під сумнів те, що він підписав, що щось було не так, не було кимось підписано, не було кимось правильно оформлено, хоча все було правильно оформлено згідно чинного законодавства. Протокол було підписано всіма 14 членами комісії. Це є достатньо. Кворум є 10 чоловік”.

Член Львівської міської територіальної виборчої комісії Ярослав Мандрук (ВО “Батьківщина”), справді, опублікував у соціальній мережі світлини з текстом “встановили результат по депутатах до міської ради”.

3 листопада на сайті інформаційної агенції “Гал-інфо” надрукували матеріал із заголовком “Рішення Львівської міської ТВК може бути скасоване”. У публікації вказується, що Ярослав Мандрук повідомив, що протокол Львівської міської ТВК про результати виборів депутатів Львівської міської ради можливо був складений з порушенням. “Скоріш за все комісія допустила певні процесуальні помилки, не передала належним чином до ЦВК дані і можливо буде відкрито кримінальне провадження по роботі керівництва  Львівської міської ТВК. Можливо рішення буде оспорене загалом. Це все звичайно може вплинути на кінцевий результат. Є обґрунтовані підозри, що можуть бути якісь фільсифікації. Там були присутні процесуальні порушення. Не було присутнього секретаря комісії, не вівся протокол безперервного засідання”, - зазначив журналістам  Мандрук.

Громадянська мережа ОПОРА звернулася до Ярослава Мандрук з проханням прокоментувати цю ситуацію і зміну своєї думки. На що чоловік відповів: “Я зайнятий, працюю з документами. Сьогодні нічого коментувати не буду”.

Згідно з частиною 2 статті 255 Виборчого Кодексу територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів (у тому числі з позначкою “уточнений”) дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях на підставі цих протоколів, а в разі повторного підрахунку голосів виборців - протоколів територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці не пізніше як на дев’ятий день з дня голосування (а у разі проведення повторного голосування - не пізніше як на третій день з дня повторного голосування) встановлює та заносить до протоколу про підсумки голосування по кожному виборчому округу з відповідних місцевих виборів відомості, які зазначені у Кодексі.

А відповідно до частини 1 статті 256 обласна, районна, районна у місті, міська, сільська, селищна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в межах територіальних виборчих округів з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою "Уточнений") не пізніш як на 12 день після дня голосування (не пізніше 6 листопада) встановлює результати виборів депутатів у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

За кого проголосував Львів: партії, які увійшли до ЛМР. Протокол ТВК.

Вибори до Львівської обласної ради: оголошені партії-переможці.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу