Голова КСУ має зв'язки з Партією регіонів і Пупсом

18:06 5 листопада 2020 р.

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький є членом суду ще з 2013-го, пройшовши за квотами Віктора Януковича.

Одинадцять суддів Конституційного Суду України підтримали рішення у справі 124/2020(393/20), але чотири ‒ ні. За ним положення Закону України “Про запобігання корупції”, що стосуються електронних декларацій держслужбовців, визнані неконституційними. Аналітики YouControl пропонують ознайомитись із основними відомостями про них та з їх деклараціями, поданими у 2020 році.

Хто ці судді, котрі проголосували “за”?

Тупицький Олександр Миколайович 

•  незадекларована земля в Криму;

•  виступав в ролі “ката” НАБУ;

•  зв'язки з “Партією регіонів”;

•  зв'язки з Юрою Єнакіївським і Пупсом.

Голова Конституційного Суду України з 17 вересня 2019 року та є членом суду ще з 2013-го, пройшовши за квотами Януковича. Саме він має земельні зв'язки з Кримом, поповнення яких “забув” задекларувати. Ще до анексії у 2014 він мав у власності землю у Кореїзі біля Ялти, а у 2018 будучи заступником голови КСУ придбав ще одну ділянку площею 126 кв. м, однак вона не з'явилась у деклараціях ні за 2018, ні за 2019 рік. Окрім Криму знайдені зв'язки у минулому з “Партією регіонів”: його дружина була помічницею нардепа від партії у 7 скликанні Бобкова Олександра Михайловича. В той час він був правою рукою Віктора Татькова, який за часів Януковича очолював Вищий господарський суд, а зараз переховується через корупцію. Також Тупицькому приписують контакти з авторитетними діячами Юрою Єнакіївським і Пупсом. Як один із суддів-доповідачів О. Тупицький прописав тексти рішень резонансних справ щодо НАБУ. 

Городовенко Віктор Валентинович

•  вимога хабара $100 000;

•  історія з відбиранням житла у людей з інвалідністю;

•  зв'язки з Петром Порошенком.

Призначений у листопаді 2017 року XІV позачерговим з’їздом суддів України. Заступник глави адміністрації Порошенка Олексій Філатов лобіював його призначення. У 2019 році Державне бюро розслідувань за рішенням суду було зобов'язане розпочати розслідування щодо цього судді та групи пов'язаних осіб щодо кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.4 ст.368, ст.376 Кримінального кодексу України. Він вимагав хабар в розмірі $100 000 за призначення Ушатого І.Г. на посаду глави Токмацького районного суду Запорізької області. Також є відомості в ЗМІ, що він примусово саджав людей з інвалідністю у психлікарню та відбирав у них житло. 

Завгородня Ірина Миколаївна

•  незадекларований Land Rover; 

•  непідтверджені статки чоловіка;

•  зв'язки з ОПЗЖ та Григорієм Суркісом.

Суддя із вересня 2018 року, призначена Верховною Радою за сприяння депутата БПП Олександра Грановського. За результатами нещодавньої перевірки НАЗК, 7 жовтня 2020 року, виявилося, що суддя Завгородня не задекларувала майна на суму понад 615 тисяч гривень. Ідеться про автомобіль Land Rover 2012 року випуску, яким із того ж 2012 року володів її чоловік та у 2017 та 2019 роках видавав їй довіреність на користування. Крім того, чоловік у 2018 році придбав квартиру в Києві на 54 квадрати за 1,3 мільйона гривень та паркомісце вартістю 149 тисяч гривень. Хоча, за даними НАЗК, офіційно таких коштів він не мав. Також є свідчення про зв'язки Завгородньої з “Опозиційна платформа ‒ За Життя” і Григорієм Суркісом. У 2019 році голосувала за скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. 

Касмінін Олександр Володимирович 

•  приватизація службової квартири;

•  визнав неконституційним курс на набуття повноцінного членства в Євросоюзі та НАТО.

Призначений суддею В. Януковичем у вересні 2013 року за рекомендацією екс-глави КСУ – В'ячеслава Овчаренко, котрий очолював Єнакіївський суд, де зникли матеріали судимостей Януковича. У грудні того ж року йому надали в користування службову квартиру в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва – “Панорамі на Печерську” – площею у понад 150 квадратних метрів. А вже у травні 2014-го суддя домігся виведення цих апартаментів з переліку службових і приватизував. При цьому родина судді явно не з тих, що потребує фінансової допомоги від держави. Лише зарплатня Олександра Касмініна у 2017 році становила понад мільйон гривень. Його дружина – Анфіса – тоді ж отримала три мільйони гривень в якості дивідендів від свого бізнесу. Окрім цього Касмініни володіють низкою об’єктів нерухомості в Полтаві, де він раніше очолював Апеляційний суд. Коли КС визнав проект конституційним законопроект, що пропонує закріпити в українській Конституції курс на набуття повноцінного членства в Євросоюзі та НАТО, Касмінін виснув “окрему думку” із запереченням.

Кривенко Віктор Васильович 

•  вирішення питань щодо “Ленкузні”;

•  відзнака суддів, рішення яких спричинили узурпацію влади В. Януковичем.

Призначений суддею у листопаді 2015 року XIII з'їздом суддів України. На цю посаду його пролобіював екс-голова Вищого господарського суду Богдан Львов. В 2017 році як найстарший суддя виконував обов'язки голови КСУ та відзначив нагрудними знаками суддів, причетних до рішень КСУ, які спричинили узурпацію влади Віктором Януковичем. Майже 10 років був головою Ради суддів України. Допомагав свого часу П. Порошенко вирішувати його питання по “Ленінській кузні”. 

Литвинов Олександр Миколайович 

•  зв'язок з Віктором Януковичем;

•  виступав в ролі ката НАБУ.

Призначений суддею у лютому 2013 року XI черговим з’їздом суддів України. Права рука О.Тупицького, з яким паралельно працювали суддями у різних районних судах Донецька, коли Донецькою областю керував В. Янукович. У 1988 році  закінчив Далекосхідне вище загальновійськове командне училище імені маршала К.К. Рокосовського (розташоване в Амурській області Росії). Як один із суддів-доповідачів прописав тексти рішень резонансних справ щодо НАБУ.

Мойсик Володимир Романович 

•  незадекларував 150 тис. грн;

•  зв'язок з Віктором Ющенко.

Призначений суддею у січні 2016 року П.Порошенком за рекомендацією В.Ющенка, у котрого він був радником у 2008-2010 роках. До речі, у той же період був членом Національної конституційної ради. За даними НАЗК, Володимир Мойсик вчасно не задекларував понад 150 тисяч гривень доходу.

Сас Сергій Володимирович 

•  зв'язок із “Батьківщиною”.

Призначений суддею у березні 2014 року Верховною Радою України. З 1994 року до 2014 року був народним депутатом України, членом партії “Батьківщина”. 

Сліденко Ігор Дмитрович 

•  зв'язок із “Свободою”;

•  двічі не задекларував дохід сумою 330 тис. грн.

Призначений суддею у березні 2014 року Верховною Радою України за квотою партії “Свобода”. За даними НАЗК, суддя Ігор Сліденко двічі порушив вимоги частини 2 статті 172-6 Кодексу про адмінправопорушення, несвоєчасно повідомивши про суттєві зміни в майновому стані у травні та грудні 2019 року. Він не вказав вчасно дохід сукупно у 330 тисяч гривень. 

Філюк Петро Тодосьович 

•  історія із земельними ділянками під маєток;

•  історія із “здешевленим” авто сина;

•  зв'язок з Ігорем Палицею.

Призначений суддею на ХVІІ позачерговому з’їзді суддів України у жовтні 2019 року. В 2012 році Петро Філюк отримав безкоштовно шість земельних ділянок під Луцьком. Ринкова вартість землі у цьому районі сягає 1000 доларів за сотку. Проте, за словами судді, на його території раніше було сміттєзвалище, яке він привів до ладу. І тому сільська рада виділила йому землю безкоштовно. Сьогодні там розміщено елітний маєток площею 252,2 кв. м. Його офіційним власником є батько Петра. Згідно з декларацією, в 2019 році син Петра Філюка ‒ Андрій, придбав автомобіль Mercedes-Benz 2013 року випуску за 356 тис грн. Хоча ринкова вартість такого авто ‒ вдвічі більша. З часів, коли він був головою Волинського апеляційного суду, Філюка пов'язують з Ігорем Палицею. 

Юровська Галина Валентинівна 

•  зв'язок з Миколою Оніщуком.

Призначена суддею на ХVІІ позачерговому з’їзді суддів України у жовтні 2019 року за результатами конкурсу. З 2016 до 2019 року працювала заступницею начальника відділу підготовки викладачів Національної школи суддів України, ректором якої є екс-міністр юстиції та колишній нардеп Микола Оніщук.

Хто проголосував “проти”? 

Первомайський Олег Олексійович 

Призначений суддею Верховною Радою у 2018-му за конкурсом. Колишній доцент Університету імені Тараса Шевченка. 

Лемак Василь Васильович  

Призначений суддею Петром Порошенком в 2018 році. Колишній професор Ужгородського національного університету. 

Колісник Віктор Павловича 

Призначений суддею КСУ Петром Порошенком у 2016 році. Колишній професор Ужгородського національного університету.  

Головатий Сергій Петрович 

•  недостовірні відомості на 3,6 млн грн.

Призначений суддею КСУ Петром Порошенком у 2018 році. У декларації за 2019 рік виявлено на 3,6 млн грн недостовірних відомостей. 

Майнові гріхи депутатів, котрі підписали подання в КСУ, - огляд від YouControl

dailylviv.com

До теми

13:13 19 січня 2022 р.

Місцеві вибори 2022: затверджено величину грошової застави для кандидатів

Центральна виборча комісія постановою від 14 січня 2022 року №8 затвердила середні норми видатків міських, районних у місті, селищних, сільських територіальних і дільничних виборчих комісій на підготовку та проведення місцевих виборів на 2022 рік.

Рубрика: Політика

23:14 18 січня 2022 р.

Військові літаки доставили в Україну з Великої Британії нові протитанкові засоби (відео)

До України прибула нова партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії Збройним Силам України. Цього разу партнерами було надано нові легкі протитанкові засоби.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу