Глави Українських Церков закликали поважати євроінтеграційний вибір України

18:05 30 вересня 2013 р.

  • 0
  • 2914

Підписався під Зверненням про це в тому числі глава УПЦ Московського патріархату.

Як повідомляє сьогодні, 30 вересня, прес-служба Інституту релігійної свободи, глави Українських Церков і релігійних організацій у спеціальному «Зверненні до українського народу щодо європейських перспектив України та дискусії навколо цього питання» закликали в тому числі й російські народ та державу визнавати й поважати право України як незалежної держави обирати власний шлях у майбутнє.

Прес-служба Інституту релігійної свободи навела текст цього звернення повністю:

«Звернення

Церков і релігійних організацій до українського народу

Шановні співгромадяни!

Будучи невід’ємною частиною українського суспільства та відчуваючи духовний обов’язок і громадянську відповідальність, вважаємо за необхідне звернутися до вас з приводу європейської інтеграції України та поділитися деякими своїми міркуваннями.

Історично так склалося, що від давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. У зв’язку з Європою, її духовною, культурною, освітньою, правовою традицією будувалося наше суспільне і державне життя.

Зараз Україна стоїть перед вибором шляху свого подальшого розвитку. На нашу думку, майбутнє України природно обумовлене нашим історичним корінням – бути незалежною державою в колі вільних європейських народів.

Переконані, що цей вибір не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусіду – Росії. Адже її державність, історія та культура теж тісно пов’язані з Європою. Сподіваємося, що російський народ і держава визнаватимуть і поважатимуть право України, як незалежної держави, обирати власний шлях у майбутнє – так само, як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації.

Цілком зрозуміло, що сучасна об’єднана Європа має не лише здобутки. Чимало в ній того, що потребує змін чи виправлення – так само, як і наш власний український дім. Традиційні релігійні, культурні, сімейні та моральні цінності, на яких століттями ґрунтувалося життя народів Європи, – дорогоцінний скарб, який ми повинні цінувати, спільно берегти, захищати і примножувати. Знаємо, що у цій справі в Європі у нас є багато однодумців, з якими ми готові об’єднати зусилля.

Сподіваємося, що через суспільну дискусію Україна обере для себе найкращий шлях розвитку. Ми ж будемо молитися, щоби Всевишній дав мудрість і правителям, і всьому народу, та допоміг зробити вірний вибір. До такої молитви закликаємо і всіх наших вірних.

З повагою –

Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату; 

Верховний архієпископ Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви;

Митрополит Володимир (Сабодан), Предстоятель Української Православної Церкви; 

Архієпископ Петро Мальчук, глава Комісії з питань відносин між державою і церквою Римо-Католицької Церкви в Україні;

В’ячеслав Нестерук, Голова Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн-баптистів;

Михайло Паночко, Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України;

В'ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви;

Уланд Шпалінгер, Єпископ Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України; 

Яків Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України Об'єднання іудейських релігійних організацій України;

Муфтій Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 909

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 558