Генштаб РФ планував захопити Лівобережну Україну за 15 днів

13:54 16 червня 2015 р.

  • 1

Генеральний штаб Росії розробляв план операції по захопленню території всієї Лівобережної України за кордоном зони окупації по Дніпру.

Про це на своїй сторінці в соцмережі написав радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. "У квітні 2015 року Генштаб Російської Федерації затвердив черговий робочий план по захопленню Лівобережної України. Нарада щодо затвердження цього плану проходила 8-9 квітня в Санкт Петербурзі в штабі Західного військового округу", - повідомив він.

За інформацією Антона Геращенка, На захоплення всієї Лівобережної України за планом Генштабу РФ відводиться 15 діб. Мета - швидке захоплення контролю над територією і комунікаціями, без захоплення великих міст/обласних центрів.

"У відповідності до плану батальйоно-тактичні групи регулярної російської армії, об'єднані в групу військ "Північ", повинні будуть вторгнутися на територію України в два етапи - спочатку в Харківську і Донецьку області, а потім в Полтавську, Київську і Чернігівську", - написав радник глави МВС.

Він зазначив, що вторгнення планують за старою звичкою маскувати під наступ орд "ополченців" ЛНР/ДНР, які накопичили сили і хочуть відновити конституційний порядок в Україні без повернення Віктора Януковича.

"План захоплення Лівобережної України до Дніпра, детально розписаний в документі "Доповідь рішення на застосування угруповання військ "Північ" у спеціальній операції", що має гриф "цілком таємно" та в Пояснювальній записці до цього плану", - зазначив Антон Геращенко.

"Разом з цими основними стратегічними документами до нас у руки потрапив комплект технічних документів, в яких розписані точки заподіяння ударів, висадки десантів, переліки захоплень стратегічних об'єктів і комунікацій", - написав радник міністра. При цьому він зазначив, що "однією з груп стратегічних об'єктів, які за планами Генштабу РФ треба захопити і не руйнувати, є компресорні станції магістральних газопроводів, по яких поки ще тривають поставки газу з РФ до Європи".

Крім цього, Антон Геращенко зазначив, що планувалися дії з дискредитації українських військових. "Або, кажучи простою мовою: планується пристрелити кілька десятків жителів окупованого українського Донбасу, зняти це на фото і відео і звалити все це на дії української сторони", - зазначив Антон Геращенко.

За його інформацією, аналогічний план, розроблений командуванням Південного військового округу РФ. Мета Південної групи військ - удар по Запоріжжю та Мелітополю через район Бердянська і Маріуполя і вихід до Перекопського перешийку для відкриття сухопутних шляхів сполучення з Кримом".

Проте фахівці-добровольці групи проекту "Миротворець" зуміли роздобути ці секретні документи російського Генштабу в своє розпорядження у ході багатоходової спеціальної операції, за яку вони не просять нагороди від держави", - написав радник.

При цьому Антон Геращенко зазначив, що подробиці цієї операції поки що розголошенню не підлягають, оскільки цей канал отримання секретних документів з надр Генштабу Росії продовжує діяти і оприлюднення методів його роботи може смпричинити втрату каналу інформації та загибелі людей.

"Сам план агресії проти України було отримано ще наприкінці квітня і передано компетентним органам України для обліку в планах організації оборони країни", - уточнив він.

Також про ці документи були проінформовані і наші зарубіжні партнери, що в кінцевому підсумку мало свій вплив на прийняття ними рішень про розміщення важкого озброєння в країнах Східної Європи і Балтії.

Повідомлення А.Геращенка поширив, зокренма, УНІАН.

dailylviv.com

Коментарі(1)

Нiна Ф-енко

19:37 16 червня 2015 р.

Відповісти

А що правобережна забула на Донбасi?

До теми

11:14 28 травня 2020 р.

Відеоміст Львів-Суми: повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення - надмірні?

Сьогодні, 28 травня, о 12.00 у Львівському пресклубі - відеоміст Львів-Суми: “Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах "Про медіа" (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?”.

Рубрика: Політика

15:18 27 травня 2020 р.

Львів став більшим на 18 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ

На засіданні у середу, 27 травня, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.

Рубрика: Політика

Останні новини

У Самбірській РДА звільнено крісло голови

У Львові сміттєзавод будуватиме одна з чотирьох компаній,- мер

Садовий збере нараду з Чаплінським на вул. Малоголосківській для аналізу будівельних прорахунків

Тролейбус № 29 у Львові змінив маршрут

Відеоміст Львів-Суми: повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення - надмірні?

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу