Генконсула Польщі у Львові викликали до МЗС на «виховну бесіду» через Бандеру

22:45 8 листопада 2016 р.

Вєслав Мазур пообіцяв уникати антиукраїнської риторики, незалежно від своїх особистих переконань.

Народний депутат Олег Мусій повідомив сьогодні, 8 листопада, що на його вимогу - оголосити Генерального консула Республіки Польща у Львові Вєслава Мазура персоною нон ґрата в Україні за його висловлювання щодо Степана Бандери, Міністерство закордонних справ провело з ним «виховну бесіду». Відтак той визнав свою неправоту і запевнив, що антиукраїнська риторика більше не повториться.

За словами нардепа, його запевнили в МЗС, що воно відстежує дії й заяви Мазура, щоб визначити, чи доцільно затверджувати цього дипломата генконсулом Польщі в Луцьку.

Олег Мусій прокоментував відповідь міністерства йому так: «Прикро, що МЗС забракло духу по-справжньому поставити на місце дипломата, який явно зарвався. Побоюючись «ескалації у відносинах та аналогічної відповіді», МЗС, на жаль, продемонструвало безхребетність і обмежилось тактикою вмовлянь. Чи не здається вам, що подібну риторику і побоювання ми вже чули і бачили перед окупацією Криму та Донбасу Московією?».

Народний депутат написав це на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook». Натомість в інтернет-виданні «Конкурент» повідомили, що коли 21 вересня 2016 року кандидатуру Мазура затверджували на комісії польського Сейму у справах еміграції та зв'язків з поляками за кордоном на посаду генконсула Польщі у Луцьку, то він нагадав: «…коли Президент Ющенко перед закінченням своєї кар'єри визнав Бандеру героєм, як і УПА, на питання журналіста, що я про це думаю, відповів одразу: як може бути бандит героєм?». 

Він також заявив: «Вважаю, що українці ще мало обізнані з історією і їм треба показувати власне ті всі злочини, які зробили ці люди. Мені здається, що розмова, співпраця і наша відкритість призведе до того, що вони все-таки визнають і зрозуміють, що це зробили. Я також переконаний, що ми будемо продовжувати цю політику».

Подаємо два коментарі з cоціальної мережі ФБ щодо історії з консулом Мазуром.

Vasil Andrusiv Я з повагою ставлюсь до польського народу і вдячний їм за підтримку України, але також вважаю, що польські шовіністичні випадки проти України, зневага до лідерів українського визвольного руху, однобічне висвітлення польсько-українських взаємовідносин ні до чого доброго не призведуть. А навпаки литимуть воду на млин спільного ворога обох наших держав - Росії.

Валерій Наддніпрянський Хай би українській консул в Кракові дзеркально брякнув, що Армія Крайова - це банда різників, то через кілька не годин, а хвилин він вилетів би, як корок з пляшки, з Польщі.
dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу