Генконсула Польщі у Львові викликали до МЗС на «виховну бесіду» через Бандеру

22:45 8 листопада 2016 р.

Фото до новини

Вєслав Мазур пообіцяв уникати антиукраїнської риторики, незалежно від своїх особистих переконань.

Народний депутат Олег Мусій повідомив сьогодні, 8 листопада, що на його вимогу - оголосити Генерального консула Республіки Польща у Львові Вєслава Мазура персоною нон ґрата в Україні за його висловлювання щодо Степана Бандери, Міністерство закордонних справ провело з ним «виховну бесіду». Відтак той визнав свою неправоту і запевнив, що антиукраїнська риторика більше не повториться.

За словами нардепа, його запевнили в МЗС, що воно відстежує дії й заяви Мазура, щоб визначити, чи доцільно затверджувати цього дипломата генконсулом Польщі в Луцьку.

Олег Мусій прокоментував відповідь міністерства йому так: «Прикро, що МЗС забракло духу по-справжньому поставити на місце дипломата, який явно зарвався. Побоюючись «ескалації у відносинах та аналогічної відповіді», МЗС, на жаль, продемонструвало безхребетність і обмежилось тактикою вмовлянь. Чи не здається вам, що подібну риторику і побоювання ми вже чули і бачили перед окупацією Криму та Донбасу Московією?».

Народний депутат написав це на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook». Натомість в інтернет-виданні «Конкурент» повідомили, що коли 21 вересня 2016 року кандидатуру Мазура затверджували на комісії польського Сейму у справах еміграції та зв'язків з поляками за кордоном на посаду генконсула Польщі у Луцьку, то він нагадав: «…коли Президент Ющенко перед закінченням своєї кар'єри визнав Бандеру героєм, як і УПА, на питання журналіста, що я про це думаю, відповів одразу: як може бути бандит героєм?». 

Він також заявив: «Вважаю, що українці ще мало обізнані з історією і їм треба показувати власне ті всі злочини, які зробили ці люди. Мені здається, що розмова, співпраця і наша відкритість призведе до того, що вони все-таки визнають і зрозуміють, що це зробили. Я також переконаний, що ми будемо продовжувати цю політику».

Подаємо два коментарі з cоціальної мережі ФБ щодо історії з консулом Мазуром.

Vasil Andrusiv Я з повагою ставлюсь до польського народу і вдячний їм за підтримку України, але також вважаю, що польські шовіністичні випадки проти України, зневага до лідерів українського визвольного руху, однобічне висвітлення польсько-українських взаємовідносин ні до чого доброго не призведуть. А навпаки литимуть воду на млин спільного ворога обох наших держав - Росії.

Валерій Наддніпрянський Хай би українській консул в Кракові дзеркально брякнув, що Армія Крайова - це банда різників, то через кілька не годин, а хвилин він вилетів би, як корок з пляшки, з Польщі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини