Генконсул Польщі не вірить, що паркан її дипустанови у Львові плямували українці

22:35 9 лютого 2017 р.

За словами голови ЛОДА Олега Синютки, Вєслав Мазур повністю розділяє думку української сторони.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка заявив сьогодні, 9 лютого, на брифінгу: «Я абсолютно розділяю заяву МЗС і вважаю, що це є провокація, зроблена проросійськими силами для того, щоб посварити українців і поляків. Я думаю, що це є ланкою ланцюга, який починається у Гуті Пеняцькій і через Биківню веде до польського консульства у Львові. Такі речі, на превеликий жаль, будуть провокуватися все частіше, тому що українська армія здобула міць і силу і здатна відстояти свої рубежі на сході, Україна готова до виконання Мінських домовленостей, тому будуть робитися провокативні речі, щоб роздмухати ситуацію на заході України».

За словами Олега Синютки, генконсул Польщі у Львові Вєслав Мазур повністю розділяє думку української сторони і розуміє, що це є провокативні речі проросійських сил, щоб розсварити українців і поляків. І на противагу їм ми повинні демонструвати єдність і взаєморозуміння. Очільник Львівщини зазначив, що буде посилено охорону польського представництва та об’єктів історико-культурної спадщини силами Нацгвардії.

Але водночас Олег Синютка вважає: «Проте, біля кожного пам`ятника охорону не поставиш. Тому не виключено, що провокатори, які хочуть продемонструвати нестабільність ситуації в регіоні, будуть шукати інші об`єкти для вандалізму. Протистояти цьому можна лише об`єктивністю інформації та розумінням того, що українці і поляки стоять єдиним фронтом проти агресії щодо нашої держави».

Про це повідомили сьогодні, 9 лютого, в агенції Укрінформ, де також нагадали, що в ніч на 8 лютого невідомі розмалювали провокативними гаслами паркан генерального консульства Польщі у Львові та нанесли плями червоною фарбою на будівлі дипломатичного представництва. А в ніч проти 25 січня у меморіальному комплексі в Биківні під Києвом зловмисники розписали червоною фарбою кілька пам'ятників на кладовищі жертв тоталітаризму, а також спробували розгромити вхід на польське військове кладовище. Натомість 10 січня невідомі вандали пошкодили пам'ятний знак польським жертвам Другої світової війни у селі Гута Пеняцька Льівської області. Тут підірвали пам`ятник загиблим від рук гітлерівців селянам польської національності.

Як інформував «ЩЛ», провокатори закидали червоною фарбою генконсульство Польщі у Львові, а на паркані дипломатичної установи з’явився напис «наша земля-1», відтак, бійці Національної гвардії посилять її охорону.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини