Генеральна прокуратура – це годівниця для корупціонерів, – Сергій Соболєв

14:43 22 жовтня 2014 р.

Одним з кроків виведення країни з кризи є детінізація економіки через нещодавно проголосований закон про Антикорупційне бюро. Таким чином відбудеться відсторонення силових структур від бізнес-структур, що є нормальною європейською практикою.

Про це сьогодні, 22 жовтня повідомив на прес-конференції у Львівському прес-клубі народний депутат Сергій Соболєв.

За його словами, органи прокуратури в Україні від початку створення досі працюють за радянською системою та залишаються так званим «совком». Наприклад, вони можуть братись за вирішення тих проблем, які стосуються господарських судів. «У генеральної прокуратури є право загального нагляду, що дає можливість заробляти гроші на закритті і відкритті справ, проводити дослідчі дії тощо. Зрештою – це годівниця для корупціонерів» – пояснює він.

Закон про Антикорупційне бюро складається із трьох стрижнів. Перше – це позбавлення прокуратури загального нагляду, яка за підсумком матиме право лише на чотири своїх повноваження за Конституцією України. Друге – це позбавлення прокуратури права на слідство, бо для цього буде створено Антикорупційне бюро. Третє – закон про слідчий комітет або національне бюро розслідування. « До цього закону варто додати важливий законодавчий акт, який дозволяє проводити слідчі дії у відсутність підсудного», - зазначив Сергій Соболєв.

Нардеп наголосив на важливості голосування за антикорупційний  пакет законів, які передбачають створення єдиного реєстру власності, де можна отримати будь-яку інформацію про будь-яких фізичних та юридичних осіб. Така інформація може бути не тільки про компанії, які зареєстровані в Україні, але й які зареєстровані в офшорних зонах. «Була ключова проблема, коли не могли знайти власника компанії, тобто за юридичною особою ховалась якась фізична особа», - сказав він.

Зрештою, важливо, що таку інформацію не передаватимуть дискредитованим СБУ та прокуратурі, а новоствореному Антикорупційному бюро. Сергій Соболєв пояснив, що підбір кадрів в цей орган відбуватиметься за антикорупційними законами, тобто його члени будуть зобов’язані оприлюднити відповідну  інформацію про себе та про своїх близьких родичів.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

23:17 23 вересня 2020 р.

Кумівство у ВР: ухвалено закон, який забороняє депутатам усіх рівнів брати на роботу помічниками родичів і близьких осіб

Український парламент ухвалив закон, який забороняє депутатам усіх рівнів приймати на роботу помічниками родичів і близьких осіб. Такі вимоги на підставі закону "Про запобігання корупції" діють щодо держслужбовців та посадових осіб, однак досі не стосувалися народних обранців.

Рубрика: Політика

17:22 23 вересня 2020 р.

Військові конвертоплани США літатимуть над містами України (відео)

Сьогодні над Києвом пролетіли американські військові конвертоплани Bell V-22 Osprey. Летіли – низько, тож журналісти та поціновувачі авіації встигли зафільмувати ефектний політ.

Рубрика: Політика

17:19 23 вересня 2020 р.

Бомбардувальники США знову увійшли в повітряний простір України

Сьогодні, 23 вересня пара В-52H вчергове увійшла в повітряний простір України. Стратегічні бомбардувальники Повітряних Сил США супроводжують винищувачі Су-27 та МіГ-29 бригад тактичної авіації Повітряних Сил ЗС України.

Рубрика: Політика

23:20 22 вересня 2020 р.

У райрадах на Львівщині скоротять більше половини працівників

У райрадах на Львівщині скоротять 50-60% працівників. Про це повідомив керівник обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда. Усе через проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу