Галичани вже не очікують манни небесної та не роблять з депутата месію, – доцентка

18:28 21 липня 2019 р.

Фото до новини

У Львівській області вибори проходять в межах закону. Є незначні побутові дрібниці, які не впливають на волевиявлення.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 21 липня, під час відеомарафону «Львівщина обирає парламент», який відбувся у Львівському пресклубі, повідомив представник партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Шевців. 

- Ще раз повторю: це саме побутові дрібниці, спричинені тим, що більшість голів та членів комісій працюють на виборах уперше, - наголошує він. 

За його словами, фахівці прогнозували низьку явку виборців на Львівщині під час цих виборів.

- Звісно, багато поїхало на заробітки. А також – у відпустки, які були заплановані набагато раніше, ніж було оголошено про вибори. Звісно, ніхто з них вже не змінював своїх планів. І повертатися додому, аби тільки проголосувати, це було для них матеріально дорого, - каже Андрій Шевців.

Представниця партії «Сила людей», доцентка Львівського національного університету Оксана Жолнович зазначила, що її партія не фіксує значних порушень під час виборів на Львівщині.

- Коли були фальсифікації, то можна було би говорити, що парії не отримують достатнього голосів саме через фальсифікації. А зараз вже немає на кого нарікати. Треба приймати дійсність такою, якою вона є. Навіть якщо нам не дуже подобаються результати виборів, - стверджує вона. 

Оксана Жолнович зауважила, що галичани вже не очікують манни небесної та не роблять з депутата месію. А сподіваються тільки на себе. 

- У моїх округах не обіцяють ремонтувати лавочки. І це мене дуже втішило, -  говорить представниця партії «Сила людей».

Але, за її словами, результати цих виборів є більше емоційні, ніж логічні.

- Виборці керуються своїми уявленнями та мріями про те, що має робити депутат. Але не є добрим. Такий вибір не зобов’язує депутатів відповідально ставитися до своїх обіцянок. Хоча більшість з них взагалі нічого не обіцяє. Натомість проводять якісь флешмоби та інші заходи, - каже Оксана Жолнович.

Громадський діяч Теодор Дяків зазначив, що навіть якщо прийде 20, 10 чи 5 відсотків виборців на дільниці, то юридично парламент буде законно чинним. А ось морально – ні. 

- Це буде найменш легітимний парламент з усіх парламент за часів Незалежності. Цей галопуючий фактор – давай, давай, голосуй, потім розберемося, що буде. А ще вчора 42 відсотки тих, хто готовий був голосувати, не визначилися. Отже вони й голосували так, на емоціях, - говорить він. 

Теодора Дяківа дуже тішить, що за час, який минув від парламентських виборів, політичний лідер, що дуже гарно говорив, втратив дуже багато прихильників. 

- Виборцям вже не потрібно п’ять років, аби побачити, що то були тільки популістичні гасла. І це – дуже добре, - зауважив він. 

 Довідка

Мета проекту Львівського пресклубу  “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету” - інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини