Форум Євромайданів теж зголосився на переговори між опозицією й владою (відео)

23:14 1 лютого 2014 р.


Фото: ТСН.ua

Активісти хочуть делегувати свого представника на ці перемовини, щоб контролювати їх.

Сьогодні, 1 лютого, в Києві відбувся другий Форум євромайданівців з усієї країни, який ухвалив резолюцію про те, що представники євромайданів з усієї України мають стати ще однією стороною переговорів влади й опозиції. У столиці учасники зібрання почувалися комфортніше, аніж на першому форумі в Харкові. Без проблем вони провели конференцію в готелі «Україна» поруч із Майданом Незалежності.

Громади обговорювали те, як на місцях в легітимний спосіб утворювати народні ради, як законно тиснути на органи місцевого самоврядування та чиновників, і як активістам захищатися від нападів у своїх містах. Форум євромайданів підтримав ідею повернення до Конституції 2004 року. А на переговори активісти хочуть іти, щоб контролювати їх.

Представник форуму пояснив: «Учасник переговорів від громадянського суспільства повинен не шукати компромісів, а слідкувати і за владою і опозицією, щоб вони чітко виконували настанови Майдану. В цьому ми бачимо нашу задачу».

Про це повідомляє сьогодні, 1 лютого, «ТСН.ua». Натомість УНІАН інформує в суботу:

«На позачерговому форумі Євромайданів, який відбувся в суботу у Києві, делегати з 46-ти «майданів» України  визначили напрямки діяльності перехідного технічного уряду  (Уряду народної довіри)

«Технічний уряд має забезпечити правопорядок в країні та підписати нарешті угоду з Євросоюзом. Серед критеріїв до членів уряду є такі: високі моральні та репутаційні якості, правдивість поданої інформації про себе, згода на особливий режим контролю та проходження поліграфу, відсутність корупційних правопорушень, незалежність від олігархічних груп та злочинних угрупувань, невходження до органів виконавчої влади в період правління режиму Януковича», – перелічив делегат з Харкова Дмитро Пилипчук. 

Учасники форуму також вирішили створити координаційний центр Майданів, а після завершення протистоянь, створювати громадські суди та поширювати петиції як спосіб внесення законопроектів.

На форумі учасники ухвалили декілька документів з пропозицією про розформування спецпідрозділу «Беркут», створення бази злочинів проти протестувальників, а також засудження окремих заяв російських політиків.

Водночас екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який на Форум Євромайданів був делегований від Ради Майдану, підкреслив, що наразі головним завданням є не ухвалення резолюцій та обговорення дій після завершення протистоянь, а негайне «перетягування» провладних депутатів на бік опозиції. Також він закликав активізувати дії Євромайданів на місцях. Саме це, за його словами, може переломити ситуацію в парламенті.

Наступний – другий плановий форум Євромайданів відбудеться 9 лютого в Одесі».


Відео: ТСН.ua

dailylviv.com

До теми

17:33 1 грудня 2020 р.

У Львівській обласній раді почалася публічна співпраця Європейської солідарності і Слуги народу

Першим заступником голови Львівської обласної ради обрали Євгенія Гірника (ВО "Батьківщина"), а заступником - Юрія Холода ("Слуга народу"). З ініціативи Ірини Гримак - представниці "Європейської солідарності".

Рубрика: Політика

14:42 1 грудня 2020 р.

Головою Львівської обласної ради обрали Ірину Гримак з ЄС. Бюлетені хочуть перевірити в поліції

Такі результати таємного голосування депутатів, що відбулося сьогодні у сесійній залі Львівської обласної ради. Перед ним у залі сталася гаряча дискусія щодо позначок у бюлетені і виступів двох кандидатів з програмами.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу