Фінансову допомогу ЄС і США отримає лише опозиційний уряд України

17:53 4 лютого 2014 р.

Про це заявив у вівторок дипломат із МЗС Німеччини.

Координатор німецько-російської співпраці в МЗС Німеччини Ґернот Ерлер стверджує сьогодні, 4 лютого, що фінансова допомога Україні з боку ЄС та США буде надана тільки створеному українською опозицією перехідному уряду. Він також пояснює: «Тобто адреса допомоги вельми однозначна: тимчасовий уряд, який буде створений опозицією. Це вельми необхідна перспектива – запропонувати населенню реалістичний шлях на той випадок, якщо влада опиниться в руках опозиції».

А коментуючи заяви представників ЄС про те, що західні донори не «торгуватимуться» з Україною з огляду на отримувані нею кредити від Кремля, Ерлер зазначив: «Без такої пропозиції виникає ситуація тиску. Зважаючи на те, як поводитиметься російський уряд, одна сторона може завжди заявляти про те, що вона має перспективу на цей та наступні роки. Водночас інша сторона не буде спроможна щось запропонувати з фінансової точки зору. Цей дисбаланс буде не на користь українській опозиції».

Натомість на запитання про те, чи не стане обов'язковою умовою надання фінансової допомоги повернення України до тексту Конституції 2004 року, Ерлер зауважив, що нині йдеться тільки про «тимчасовий уряд, перехідний період, політичні та економічні реформи». «Зрозуміло, що це не має стати діжкою без дна», – підсумував політик.

Про це повідомляє сьогодні, 4 лютого, Українська служба «Deutsche Welle». Своєю чергою, «EUobserver» інформує, що голова дипломатії ЄС Кетрін Ештон збирається у Києві запропонувати грошову допомогу в обмін на політичне вирішення кризи. Така пропозиція, як зауважує видання, буде озвучена в той час, як кількість країн, що підтримують санкції ЄС до України зростає.

Ештон має приїхати в Україну ввечері у вівторок. У середу в неї відбудуться зустрічі з лідерами опозиції та представниками влади. У вівторок міністерство закордонних справ України викликало німецького посла Крістофа Вайля після того, як глава МЗС Німеччини заявив про можливість введення санкцій проти України.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу