FEMEN залишили Україну через «політичні переслідування»

20:24 31 серпня 2013 р.

  • 0

Засновниці створеного в Україні радикального феміністського жіночого руху FEMEN залишили Україну «з причини політичних переслідувань із боку влади, здійснюваних спецслужбами і правоохоронними органами», повідомлено в суботу на сайті руху.

За цим повідомленням, активістки руху Яна Жданова, Ганна Гуцол і Олександра Шевченко втекли до Європи, щоб продовжити діяльність там, після того, як у п’ятницю їх викликали на допит до слідчого після обшуку в офісі руху в Києві, в перебігу якого міліція виявила «предмети, схожі на пістолет і гранату». На думку FEMEN, цей виклик має означати, що їх переведуть зі статусу підозрюваних у статус обвинувачених.

Як повідомляє рух, за фактом результатів обшуку відкрита кримінальна справа за статтею про незаконне зберігання зброї, що може загрожувати позбавленням волі на термін до п’яти років.

У FEMEN заявляють, що правоохоронці влаштували проти них провокацію, підкинувши до їхнього офісу вогнепальну зброю, вибухівку, а також портрети президента Росії Володимира Путіна і патріарха Російської православної церкви Кирила з намальованими на них мішенями.

Понад місяць тому в Києві протягом кількох днів були побиті одна з лідерів FEMEN Ганна Гуцол і політолог руху Віктор Святський; рух в обох цих нападах теж звинуватив спецслужби – українські, а можливо, і російські й білоруські, – пов’язуючи це зі своїми планованими акціями проти президента Росії Володимира Путіна, який тими днями приїжджав до України. В СБУ такі звинувачення відкинули.

Іще одна з чільних активісток, Інна Шевченко, має притулок у Франції, який вона отримала, теж посилаючись на переслідування в Україні після спилювання в Києві понад рік тому хреста біля майдану Незалежності, який помилково пов’язують із ушануванням пам’яті жертв НКВС.

Коментарі(0)

До теми

14:26 3 квітня 2020 р.

Жительці Львівщини за незаконну видачу виборчих бюлетенів загрожує в'язниця

Ідеться про 32-річну жительку с.Мельнич Жидачівського району, яку правоохоронці підозрюють у злочинах проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина під час виборів до Верховної Ради України у 2019 році.

Рубрика: Політика

Останні новини

27:23 - перемагає COVID-19

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу