Експерти помилилися з часом дестабілізації виборчої кампанії

19:41 13 березня 2019 р.

  • 0
  • 435


Відео: Львівський прес-клуб

Виборчі технології – це способи обійти слабкі сторони закону закону або зманіпулювати не зовсім досконалими нормами законодавства. Але це не вважають неправомірною діяльністю.

Про таке сьогодні, 13 березня, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Провокація як виборча технологія: які наслідки вона матиме для виборів Президента-2019?», що відбулося у Львівському прес-клубі, заявив аналітик Громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.

- Більшість виборчих технологій не можна класифікувати як порушення. У виборчому законодавстві ви не знайдете поняття «виборчої технології» як якоїсь неправомірної діяльності. І поняття провокації також не підпадає під цю діяльність, - наголосив він. 

Тому, за його словами, не всі технології чи провокації призводять до негативних наслідків. 

- Вони, може, є маніпулятивними та неправильними з точки зору виборчих стандартів. Але коли ми говоримо, до прикладу, про наявність технічних кандидатів, завдяки яким дехто отримує контроль у виборчих комісіях, то тут немає жодних порушень. Так, це нечесно щодо інших кандидатів, які не застосовують таких технологій. Але порушень немає, - зазначив Олександр Неберикут. 

Також не є порушенням законодавства реєстрація спостерігачами на виборах  представників від 139 громадських організацій. Хоча, насправді, організацій, які постійно моніторять виборчий процес, можна перелічити на пальцях однієї руки. 

- Це є технологічний розрахунок з метою захистити результат виборів за допомогою присутності на дільницях великої кількості громадських організації. Або ж під час екстремальної ситуації – вплинути на результат, - пояснив аналітик. 

Натомість, за словами Олександра Неберикута, є спроби дестабілізації виборчого процесу.

- Коли зривають проведення заходів, вдаються до силових акцій, коли пошкоджують виборчу агітацію, це – не провокація, а дестабілізація виборчого процесу. Але ми стикаємося з цим і в міжвиборчий період. До прикладу, коли хтось намагається прорватися на засідання Львівської міської ради, - зазначає він. 

Олександр Неберикут також зізнався, що експерти очікували дестабілізацію виборчої кампанії з перших днів виборчого процесу.

- На щастя, ці сигнали з’явилися досить пізно. Перед офіційним початком виборчої кампанії багато експертів очікували треш з перших днів чи перших тижнів виборчої кампанії. Але цей треш почав з’являтися ближче до завершення виборів. І тут уже правоохоронні органи повинні убезпечити від спроб дестабілізувати виборчий процес, - наголосив він.  

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

12:32 27 травня 2019 р.

Які політсили, ситуативні союзи і мажоритарники забиратимуть голоси виборців на Львівщині? (відео)

Сьогодні, 27 травня, о 13.00 у Львівському прес-клубі – відеотрансляція засідання на тему: «Які політичні сили, ситуативні союзи і кандидати-мажоритарники змагатимуться за голоси виборців на Львівщині? Старт інтерактивних відеодебатів у Львівському прес-клубі». Львівський прес-клуб розпочинає проект «Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 195

10:22 27 травня 2019 р.

У Львові закликають створити громадську платформу для розвитку нового міста (відео)

Сьогодні, 27 травня, об 11.00 – відеотрансляція прес-конференції на тему «Перспективи Львова – від намірів до реальних дій» – результати і підсумки конференції 25 травня 2019. Важливість створення широкої громадської платформи, відкритої для всіх юридичних та фізичних осіб, які є активними учасниками творення нового обличчя Львова та прагнуть наповнювати новим розумінням суть розвитку міста, комфортного для львів'ян».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 288

10:15 27 травня 2019 р.

Депутати ЛМР вимагають припинити повноваження міського голови Львова

Голови фракції БПП і «Свободи» у Львівській міській раді – відповідно, Петро Адамик та Маркіян Лопачак – зареєстрували ухвалу про дострокове припинення повноважень міського голови Львова.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 531

Останні новини

У Львові зник дорожній знак «В’їзд заборонено»

У Львові запланували дитячу прощу

Держекоінспекція зобов’язала ліквідувати стихійне сміттєзвалище на Львівщині

У Львові розшукали крадія акумулятора

Повідомлення про замінування у Львові торгівельного центру виявилось неправдивим

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Дороги Львівщини під цифровим контролем

Рубрика: Економіка

Форум Львів і майбутнє міста Лева

Рубрика: Економіка

Гражина Маркова - фіналістка конкурсу "Місіс Східна Європа-2019"

Рубрика: Культура

Ексгумація і перепоховання Кузнєцова

Рубрика: Політика

Рейдери на львівському заводі?

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу