Дональд Туск схвалив угоду між польською Службою військової контррозвідки і російською ФСБ
09:59 19 жовтня 2023 р.
Десять років тому нинішній лідер "Громадянської платформи", тодішній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск дав згоду згоди на підписання угоди зі спецслужбами рашистів.
Про це повідомило Польське радіо, інформує Dailylviv.com.
У 15-ій серії документальної стрічки «Перезавантаження» автори — ред. Міхал Рахонь та проф. Славомір Ценцкєвич — аналізують наслідки договору, підписаного 11 вересня 2013 року між польською Службою військової контррозвідки (SKW) та фсб путіна. Рахонь та Ценцкєвич на основі роздобутих документів та записів доказали дуже високий рівень загроз для безпеки не лише Польщі, але цілого НАТО, внаслідок згоди тодішнього прем’єра Дональда Туска на підписання угоди зі службами рашистів. Нині Дональд Туск, внаслідок виборів з 15 жовтня 2023 року, є найбільш імовірним кандидатом на нового прем’єра. Україні та українцям цікаво те, що до осідка польської контррозвідки у Варшаві ефесбешники путіна заходили навіть після початку окупації українського Криму.
Редактор Рахонь вказав на невипадковість дати підписання угоди:
— Після 10 квітня 2010 року, Служба військової контррозвідки почала співробітництво з фсб рф. Від початку 2011 року Служба військової контррозвідки реєструвала входи представників фсб — спадкоємиці КҐБ, до осідка польської контррозвідки.
Проф. Славомір Ценцкєвич називає конкретні прізвища ефесбешників, які були гостями польських спецслужб у час правління Дональда Туска:
— Полковник Владімір Юзьвік з фсб в осідку служби військової контррозвідки — дуже часто й можна сказати — надто часто. Можна навіть порахувати, скільки разів він був — один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім.
Панове Рахонь та Ценцкєвич дуже прискіпливо вивчили візити ефесбешників у Варшаві. Говорить ред. Міхал Рахонь:
— До моменту офіційного звернення шефа польської контррозвідки до Дональда Туска з проханням надати згоду на підписання угоди, люди цієї служби — росіяни — були в осідку польської Служби військової контррозвідки 14 разів, а до підписання угоди в 2013 році — загалом понад 64 рази.
Диктор у фільмі «Перезавантаження» читає зміст угоди між польською Службою військової контррозвідки та фсб, яка була підписана у Санкт-Петербурзі 11 вересня 2013 року:
— Сторони надають собі взаємно допомогу в основних напрямках співробітництва у сфері військової контррозвідки: протидіють діям розвідувально-підривного характеру спецслужб третіх країн – направленим проти російської федерації або Республіки Польща.
Редактор Рахонь та проф. Ценцкєвич наголосили, що зустрічі між польськими та російськими спецслужбами доби Дональда Туска відбувалися також після захоплення «зеленими чоловічками» Криму. Говорить ред. Міхал Рахонь:
— Цікаве те, що після підписання угоди графік зустрічей обмежено – їх відбулося 11. Серед них — 5 вже після російської атаки на Україну, вже після захоплення Криму, в лютому 2014 року. Якa була кількість всіх візитів? — Важко сказати. Зате відомо, скільки збереглося відміток у книзі входів до осідку польської Служби військової контррозвідки. 75 разів був представник фсб за період від 2011 року до 2014 року. 30 грудня 2014 року — триває війна в Україні, Крим захоплений.
Зустріч польської СВК [SKW] та ФСБ. Кадини – неподалік міста Крулєвєц, скріншот «Перезавантаження», Андрій Рибалт
Редактор Рахонь у фільмі «Перезавантаження» в дискусії з професором Ценцкєвичем висловив погляд, що люди, відповідальні за підписання угоди з фсб, були наївіні, розраховуючи на те, що ніхто ніколи за такі дії їх не розрахує, що ніхто не аналізуватиме такої діяльності. У відповідь, проф. Ценцкєвич заявив:
— Вибач, що тобі це скажу, але ти, мабуть, не розумієш менталітету людей, які тоді створили спецслужби, або, іншими словами, які створили весь політичний баланс, який очолили Дональд Туск та Броніслав Коморовський. Це люди, й таке переконання присутнє у них донині, які вважають, що правління правих у Польщі — це завжди правління тимчасове. Вони переконані, що є власниками Польщі. Вони — власники спецслужб, а всі періоди, де впродовж чотирьох, восьми чи дванадцяти років хтось інший заходить у ці кабінети, то — з їхньої перспективи — лише тимчасово займає їхнє місце. Але вони — власники всіх цих установ, вони — власники Польщі.
Елементом перезавантаження між Варшавою та Москвою у час правління Дональда Туска був також візит до Польщі каґебешника й водночас московського патріарха — Кіріла І від 16 до 19 серпня 2012 року:
— Водночас із двосторонніми зустрічами Служби військової контррозвідки та фсб, у Польщі починалася підготовка до чергової зустрічі високого представника російської федерації у нашій державі. Після візиту президента путіна — 1 вересня 2009 року й після візитів дмітрія мєдвєдєва у квітні та грудні 2010 року, наступним представником сил, що таємно управляють росією вже багато років років, мав бути духовний – патріарх москви та всієї русі, від початку вісімдесятих років — агент російської КҐБ Кіріл І.
Диктор у фільмі «Перезавантаження» читає державну записку, яку отримав шеф дипломатії часів прем’єра Дональда Туска — Радослав Сікорський:
— Візит відбудеться на запрошення митрополита Сави — глави Православної церкви в Польщі. Це буде перший двосторонній візит — патріарха москви, глави православної церкви в росії. Він запланований на 16-19 серпня 2012 року. За інформацією, отриманою Східним департаментом, наміром гостя, узгодженим з президентом — дмітрієм мєдвєдєвом, а також митрополитом Савою, окрім церковних цілей візиту, є також підтримка теперішнього польсько-російського діалогу.
Говорить ред. Міхал Рахонь:
— Кіріл — не лише глава російського православ’я, але це також людина КҐБ, фсб — людина спецслужб.
Професор Ценцкєвич показав механізми формування влади режиму путіна:
— Можна сказати більше, Кіріл І, перш за все — ленінградська людина. Представник петербурської еліти влади, дуже близької до владміра путіна, а він її формував. Треба відзначити, що всі найвагоміші люди — владімір путін, Патрушев, Наришкін та ряд інших, це люди, яких коріння у Ленінграді. Те ж саме з Кірілом, Кіріл студіював у Ленінградській духовній семінарії у шістдесятих роках, у сімдесятих роках став єпископом. Кіріл у 89 році аж до моменту, коли став патріархом московським та всієя русі у 2009 році — тобто дуже довго, можна сказати, управляв дипломатією московського патріархату, очолюючи відділення зовнішніх церковних справ московського патріархату. Насправді, від його заснування, вказане відділення закордонних справ московського патріархату, де часто мають коріння комуністичні та посткомуністичні московські патріархи — Кіріл тут не виняток, — це завжди був орган КҐБ, а нині це орган фсб.
Кабмін Дональда Туска усвідомлював, що запрошує не духовну особу, але насамперед агента КҐБ, а опісля фсб. Диктор читає записку, яку отримав екс-шеф польської дипломатії — Радослав Сікорський:
— У рамках організації Синдесмос — православного всесвітнього братства молодіжних організацій, він, тобто Кіріл, відвідав Прагу. Деякі джерела повідомляють, що перед виїздом був завербований КҐБ.
Перелік агентів ФСБ в осідку СВК [SKW] у Варшаві, скріншот «Перезавантаження», Андрій Рибалт
Як вказав проф. Ценцкєвич, за правління Дональда Туска минуле в КҐБ Кіріла намагалися оправдати таким способом, що люстрація комуністичної та російської агентури — це дуже шкідливе явище:
— У документах можна знайти альтернативні варіанти — якщо вирине проблема минулого в КҐБ Кірілa, то що ми тоді зробимо. Там виринають пояснення, чи думки, що викликають з одного боку огиду, а — з другого боку — іронічну посмішку. Говориться про те, що якби це виринуло, та й ще, не дай Боже, в ході візиту Кіріла, необхідно це залагодити твердженнями про те, що знаємо про дуже шкідливі наслідки люстрації в Польщі, мовляв — ми повинні, пане Кіріле, погодитися з тим, що насамперед повинні ми битися в груди, а щойно опісля люструвати треті, чи четверті особи.
Диктор читає державну записку, яку отримали найвищі чиновники кабміну Дональда Туска, серед них Радослав Сікорський:
— Делікатні питання із запропонованими реакціями. Співробітництво з КҐБ у совєтському минулому Кіріла та його патрона — митрополита Никодима — хай кожен б’ється в груди, бо знаємо, наскільки жахливий образ та проблеми походять від пристрасті до люстрації у всіх державах, також у Польщі.
Документи, викриті професором Ценцкєвичем та ред. Рахонем, становлять наявний доказ, що за часів кабміну Дональда Туска не було навіть бажання ставити опір російській агентурі, що відпрацьовувала схеми путіна в Польщі. Шеф Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов нещодвавно перестеріг українців, що росія вже намагається сформувати чергове покоління російської агентури в Україні. Один з польських публіцистів Томаш Сакєвич результати виборів у Польщі 15 жовтня 2023 року, тобто в ході другого року «повномасштабки», прокоментував словами на суспільному телебачені TVP — «Всі ці люди, відповідальні за перезавантаження з росією, повертаються у владу».
Андрій Рибалт
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook