Домовленості між Україною й Росією та її диверсантами на Донбасі не передбачають контроль за кордоном

22:43 20 вересня 2014 р.


Фото: vk.comid73564314

Серед пунктів меморандуму, який був підписаний 19 вересня в Мінську й передбачає реалізацію мирного плану врегулювання ситуації на Донбасі, немає положення про контроль українсько-російського кордону.

Серед пунктів меморандуму, який був підписаний у п’ятницю, 19 вересня, у Мінську й передбачає реалізацію мирного плану врегулювання ситуації на Донбасі, немає положення про контроль українсько-російського кордону. У меморандумі, текст якого у суботу, 20 вересня, був оприлюднений на офіційному сайті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), ідеться передусім про заборону використання зброї всіма сторонами протистояння, а також створення 30-кілометрової буферної зони на лінії зіткнення збройних формувань сторін станом на 19 вересня.

У межах цієї зони сторонам конфлікту заборонено розміщувати «засоби ураження калібром понад 100 міліметрів». Окремим пунктом регулюється необхідність відведення від лінії зіткнення артилерійських систем, зокрема, великокаліберних гармат і мінометів, а також систем залпового вогню «Град», «Угаран», «Торнадо», «Смерч» тощо.

Відстань, на якій вони мають бути розташовані від лінії зіткнення збройних формувань сторін, визначається максимальною дальністю стрільби з кожного окремого виду зброї. У буферній зоні, згідно з меморандумом, також заборонене встановлення мінно-вибухових інженерних загороджень. А ті загородження, які були встановлені сторонами конфлікту в цій зоні раніше, мають бути зняти.

Заборона військової авіації та «безпілотників»

Від моменту підписання меморандуму набирає чинності також заборона польотів бойової авіації та «іноземних безпілотних літальних апаратів» упродовж усієї лінії зіткнення сторін. Виняток становлять «безпілотники», які використовує місія спостерігачів ОБСЄ.

Зона дії місії, згідно з документом, визначається в межах усієї «зони припинення вогню». Місію має бути розгорнуто протягом доби від моменту прийняття меморандуму, зазначено в тексті. Останній пункт домовленостей передбачає виведення з території України «всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків та найманців за моніторингу ОБСЄ».

Меморандум на виконання протоколу за підсумками консультацій тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі був підписаний представниками України, Росії, ОБСЄ та проросійських сепаратистів з Донбасу. Екс-президент України Леонід Кучма, який представляє в контактній групі українську сторону, раніше заявляв, що «меморандум передбачає розгортання груп спостерігачів ОБСЄ уздовж усього російсько-українського кордону».

РНБО обіцяє інформувати про виконання меморандуму

Раніше в інформаційно-аналітичному центрі Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України заявили, що інформуватимуть громадськість про перебіг виконання меморандуму. «Зараз ми не бачимо нездійсненних пунктів, які були підписані як в протоколі 5 вересня, так і в в меморандумі про його реалізацію», – сказав у суботу на брифінгу в Києві заступник керівника інформцентру РНБО Володимир Польовий.

Про це повідомляє в суботу Українська служба «Deutsche Welle».

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу