До Верховної Ради можуть пройти сім партій, а ще три – на межі долання 5% бар’єру

14:36 22 жовтня 2014 р.


Фото: vistiradio.com.ua

Лідером перегонів є президентський «Блок Петра Порошенка». Разом з ним до парламенту впевнено потрапляють «Народний фронт», «Радикальна партія», «Самопоміч» і «Батьківщина».

"Сильна Україна" та "Опозиційний блок", які утворились з колишніх членів Партії регіонів, теж долають 5% бар’єр. На межі проходження до парламенту - "Громадянська позиція" в "Свобода". Трохи менше соціологи дають Комуністичній партії України, яка також входила до провладної коаліції з Партією регіонів.  За останні кілька тижнів дещо впав рейтинг "Блоку Петра Порошенка", "Сильної України" та "Громадянської позиції".  Водночас, рейтинги поліпшили "Народний фронт", "Самопоміч" та "Опозиційний блок". Проте до третини виборців ще не визначились зі своїм вибором, що може дуже змінити результати партій.

У середу своє спільне дослідження політичних уподобань українців оприлюднили "Демократичні ініціативи" та КМІС. Перше місце впевнено утримує "Блок Петра Порошенка" з результатом 30,4% серед тих, хто визначився із вибором. Другою йде "Радикальна партія Олега Ляшка" - 12,9%, а третьою "Народний фронт" Арсенія Яценюка - 10,8%. Четверте місце посідає "Самопоміч" Андрія Садового – 8,5%, а замикає п’ятірку "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 7,5%. Також долають бар’єр "Сильна Україна" Сергія Тігіпка – 5,6% та "Опозиційний блок" - 5,9%. На межі проходження "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 4,8%, КПУ – 4,1%. "Свободі" соціологи дають 3,1%. Враховуючи, що заявлена похибка дослідження складає 2,2%, ці партії також мають шанс пройти до парламенту."Правий сектор" готові підтримати майже 2% українців. При цьому майже третина опитаних ще не визначилась зі своїм вибором.

За даними опитування групи "Рейтинг", у середині жовтня лідером симпатій українців також був "Блок Петра Порошенка". Серед тих, хто визначився, за президентську партію, були готові голосувати 33,5%. Друге місце посідала Радикальна партія Олега Ляшка – 12,8%. Третє місце має "Народний фронт" прем’єр-міністра Арсенія Яценюка - 8,9%. Партія "Сильна Україна" Сергія Тігіпка йшла четвертою з 7,8%, а за нею "Батьківщина" Юлії Тимошенко з майже 7%. Партія "Самопоміч" Андрія Садового також долала бар’єр з 5,4%. До парламенту, за даними "Рейтингу", потрапляв "Опозиційний блок" - 5,1%. Близькі до подолання бар’єру були "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 4,6%, комуністи – 4,5% та "Свобода" - 4%. Партія "Правий сектор" мала близько 2%.

15% опитани не могли визначитись, за кого голосувати.Явка виборців, за даними "Рейтингу", мала скласти 55%.  Заявлена похибка - 2,2%, соціологи опитали дві тисячі респондентів з 1 по 8 жовтня.

Станом на початок жовтня, за даними компанії GFK Ukraine, до Ради проходили п’ять партій.Серед українців, які точно мали намір йти на вибори і знали за кого голосувати, найбільше голосів набирав "Блок Петра Порошенка" – 30%. За ним йшла партія "Батьківщина" - 8,7%.Третє та четверте місце посідали Радикальна партія – 7,6% та Громадянська позиція – 7,3%. "Народний фронт" мав близько 7% голосів.
Юлія Тимошенко поставила на чолі списку "Батьківщини" полонену в Росії льотчицю Надію Савченко

За даними GFK Ukraine, "Свобода", "Самопоміч", "Сильна Україна", КПУ, Опозиційний блок та "Правий сектор" не долали виборчий бар’єр. GFK прогнозувала явку виборців близько 70%. На початку жовтня компанія опитала 2000 респондентів, похибка складала 2,1%.

Усі дослідження показують, що явка на виборах 26 жовтня має бути досить високою - від 55 до 80%.

bbc.co.uk/ukrainian/

До теми

10:11 25 вересня 2020 р.

Сьогодні на Львівщині закінчуються військові навчання «Rapid Trident-2020»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного добігають кінця двотижневі українсько-американські навчання Rapid Trident-2020. Навчання завершаться сьогодні, 25 вересня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу