До участі в місцевих виборах на Львівщині зголосилися 16 політичних партій

10:40 6 жовтня 2015 р.


Фото: Українська служба «Deutsche Welle»

Приклад Львівщини показує: попри присутність нових облич у списках, нової комунальної і регіональної політики очікувати не доводиться.

«Виборча кампанія на виборах до місцевих рад набирає обертів. Приклад Львівщини показує: попри присутність нових облич у списках, нової комунальної і регіональної політики очікувати не доводиться», – повідомили сьогодні, 6 жовтня, в Українській службі «Deutsche Welle», де також розповіли:

«До місцевих виборів на Львівщині зголосилося шістнадцять політичних партій. Майже половину з них можна сміло назвати молодими політичними об’єднаннями, як то «Народний контроль», «Наш край», «Укроп». Є на нинішніх виборах і суто регіональний проект – «Українська галицька партія».

«Списки партій рясніють новими політичними обличчями, – каже у коментарі «DW» керівник КВУ на Львівщині Соломія Саврук. – Здебільшого це волонтери, громадські діячі, активісти, журналісти, які встигли проявити себе у період «Євромайдану».

Ці люди передусім помітні у нових рухах, а от старі політичні сили не надто поспішають оновити свій склад».

Однак усі намагалися дотриматися квоти жінок у списках, тому жінок доволі багато. А ще багато колишніх депутатів, які не потрапили до Верховної Ради на парламентських виборах, зокрема – одіозна Ірина Фаріон чи колишній віце-спікер Руслан Кошулинський, аналізує оприлюднені списки політолог Геннадій Шипунов.

«Проте потрапити до місцевих рад новим політичним силам буде непросто», – кажуть експерти.

«5-відсотковий бар’єр є надто високим для молодої політичної команди. «Закон «підігрує» старим, великим партіям. Але я припускаю, що склад місцевих рад Львівщини оновиться на 30-40 відсотків, – каже в інтерв’ю «DW» політолог Оксана Дащаківська. –Утім, очікувати від них надто особливої продуктивності, якихось кардинальних змін не слід, вважає політологиня, «бо політична система, яка нині діє в країні, не дає можливостей аби інституції демократично працювали».

«Чи вдасться новим партіям увійти до рад – залежатиме від явки на виборах. Якщо голосуватиме молодь, то це підвищить шанси нових рухів, якщо більше старші люди – голосуватимуть за старі симпатії, –наголошує голова КВУ Саврук. –Разом з тим, львівський виборець дуже парадоксальний, бо вимагає нових облич, а голосує старих, «перевірених» політиків».

За різними даними соціологічних агенцій, до місцевих рад Львівщини мають шанс пройти шість-сім партій. Лідером опитувань є «Об’єднання Самопоміч», трохи менше голосів набирають БПП «Солідарність» та «Громадянська позиція».

«Батьківщина», «Свобода», «Народний контроль» балансують на межі п’ятивідсоткового бар’єру.

Найбільше виборців на Львівщині за останні кілька років втратила ВО «Свобода» – її рейтинг понизився одразу на кілька десятки пунктів (34 відсотки 2010 року). «Корупційні скандали з її представниками, демагогія і популізм, відсутність конкретних результатів роботи у місцевих радах дали такий результат, –каже Геннадій Шипунов. – Від любові до ненависті один крок. Львівський виборець це яскраво демонструє на прикладі «Свободи».

«Природна ніша «Свободи» – це опозиція, у владі вона себе нічим не проявила, не виправдала очікувань, –погоджується Дащаківська. –Та й зрештою, Львів завжди голосує за опозиційні сили, каже вона. Свого часу на Львівщині те саме пережила «Батьківщина».

Опитані «DW» експерти сходяться на думці, що явка виборців на Львівщині буде не надто високою. «А, може, навіть і найнижчою за всі роки незалежності, – уточнює Оксана Дащаківська».

Пояснень тому є кілька. Виборець втомлений обіцянками, молодь не проявляє активності і не шукає спілкування з політиками. Риторика всіх партій надто популістська, всі роблять акцент на емоціях, а про регіональні проблеми ніби б й забули, каже голова регіонального КВУ. Приміром, «Батьківщина» йде зі старими гаслами – контрактна армія, низькі тарифи, справедливість.

«Нічого нового немає і у списках, – каже Соломія Саврук». Інші партії теж надають перевагу загальним гаслам: заклики до боротьби з корупцією, як то демонструє «Народний контроль», або піар на учасниках АТО, чим послуговується «Свобода» у своїй компанії.

«Насправді ж партії бояться виборця, більшість з них надає перевагу спілкуванню через медіа та білборд, немає справжньої агітації, ніхто не говорить про вирішення конкретної місцевої проблеми», – пояснює Дащаківська. З огляду на це вона прогнозує низьку явку у день голосування.

«Самопоміч» натомість обрала дещо іншу стратегію. Рекламних щитів у Львові не знайдеш, а от розритих доріг чимало. Активна господарська діяльність міського голови Андрія Садового додає бонусів партії. Усе це супроводжується ефективною піар-компанією, що проводиться на медійних ресурсах чинного голови.

«Саме імідж лідера забезпечує високий рейтинг партії», –переконаний Геннадій Шипунов. «Шанси Андрія Садового вже втретє очолити місто є надвисокими, –кажуть експерти. «Жоден з десяти висуванців не зможе скласти серйозну конкуренцію багаторічному меру», – констатують місцеві оглядачі».

Про це повідомили сьогодні, 6 жовтня, в Українській службі «Deutsche Welle».

dailylviv.com

До теми

11:23 26 лютого 2021 р.

У Львові підняли прапор кримських татарів

26 лютого — День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Цьогоріч відзначається 7 річниця від проведення мітингу кримських татарів та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

Рубрика: Політика

20:06 25 лютого 2021 р.

"Свобода" вмиває руки від гендиректора НТА і Вголосу через його співпрацю з Тарасом Козаком

Колектив телеканалу НТА - також засуджує дії Романа Любицького з продажу телеканалу "Перший незалежний". Менеджер каже, що купівля-продаж відбулися без його участі.

Рубрика: Політика

13:16 25 лютого 2021 р.

Один нардеп-мажоритарник, обраний у Львівській області, проігнорував міжфракційне об'єднання "Львівщина"

Станом на кінець лютого 2021 року, депутати, обрані в одномандатних виборчих округах Львівської області, входять до складу рівно половини від усіх існуючих міжфракційних об'єднань Верховної Ради ІХ скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу