До Львова зі зони ООС повернулись військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Кого нагородили

13:31 17 липня 2021 р.

Фото до новини

У Львові низкою урочистих заходів привітали військовослужбовців військової частини 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, які повернулись з району проведення Операції Об’єднаних Сил.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

Зустріч військових відбулась сьогодні, 17 липня, на території військової частини А0284, що на вулиці Стрийській. Урочистий захід розпочали спільним виконанням Гімну України.

На заході були присутні представники влади, командування гарнізону, сім’ї та рідні військовослужбовців, а також львів’яни, які прийшли підтримати військовослужбовців. Долучився до привітань з нагоди повернення особового складу також й перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

«Маю за честь зустрічати Вас тут сьогодні. І від імені Львівщини подякувати за вашу відвагу, мужність та самопожертву. Подякувати за ці більше ніж 9 місяців на Луганщині, у які 80-ка у складі понад тисячу осіб, виконувала найвищий обов’язок перед батьківщиною. Уже далеко не вперше кожен ваш підрозділ з гідністю та відвагою стояв лицем до лиця з ворогом. Ви - наші Герої. На жаль, від 2014-го ви втратили 112 побратимів, а Львівщина і Україна - найкращих синів. Ціна свободи дуже велика і дуже гірка. Вічна пам’ять тим, хто вже ніколи не повернеться додому. Герої не вмирають, поки ми пам’ятаємо про них! Але незважаючи ні на почесті, ні на відзнаки – сьогодні ви всі герої. Бо готові були віддати свої життя в ім’я перемоги, за свій народ та державу! Дякую вашим родинам за силу та терпіння. А також усім, хто сьогодні прийшов Вас підтримати. Військо, яке має підтримку свого народу, є непереможним. Бажаю кожному з вас перемоги», - сказав Андрій Годик.

З жовтня 2020 року бригада виконувала завдання за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил. Участь взяли близько 1500 військовослужбовців.

За зразкове виконання службового обов’язку, старанність, мужність, самовідданість під час виконання службового обов’язку та з нагоди повернення особового складу з району проведення операції ООС подяками та цінними подарунками від голови Львівської ОДА нагородили:

    підполковників - Любавіна Володимира Вікторовича та Полатайка Михайла Ігорьовича;
    капітана - Купера Миколу Михайловича;
    старших лейтенантів - Бойчука Андрія Михайловича, Василика Володимира Богдановича та лейтенанта Гаврисюка Вадима Васильовича;
    старшину - Зубова Костянтина Сергійовича;
    старшого солдата - Дмитріва Ігоря Григоровича;
    солдатів - Горбатюка Юрія Юрійовича, Погрібного Олега Юрійовича та Петрочука Артема Миколайовича;
    прапорщика - Климчука Олександра Івановича.

Наприкінці заходу усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Сході України військовослужбовців та поклали квіти до Пам’ятника загиблим воїнам АТО (ООС).

Довідково:

У зоні проведення АТО/ООС бригада взяла участь у звільненні Слов’янська. Виконували завдання в районі  населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик, Переможне.

Особовий склад бригади упродовж п’яти місяців обороняв Луганський аеропорт від незаконного збройного втручання Збройних Сил Російської Федерації. Окремою сторінкою історії 80-ї бригади є захист Донецького аеропорту воїнами 3-го батальйону.

З військовослужбовцями 80-ї окремої десантно-штурмової бригади працюють кращі військовослужбовці-інструктори з бойової підготовки таких країн як Польща, Литва, Канада, Сполучені Штати Америки.

У списку бойових втрат бригади 112 загиблих військовослужбовців від початку війни.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів