Дмитро Ярош складає зі себе повноваження лідера «Правого сектора» (відео, оновлено)

23:54 11 листопада 2015 р.


Фото: Reuters

Нардеп відмовився бути «весільним генералом».

Народний депутат України Дмитро Ярош повідомив сьогодні, 11 листопада:

«Побратими! 8 листопада у Києві відбулась конференція керівного складу Правого сектору. Метою, задекларованою організаторами – частиною Проводу ПС – було напрацювати робочі матеріали для підготовки всеукраїнського з’їзду НВР ПС, стати об’єднуючим фактором для українських патріотів, підготувати революційну концепцію протидії зовнішнім і внутрішнім ворогам. Натомість ініціатори та деякі учасники зібрання взяли на себе нелегітимні функції: визначення стратегічного напряму розвитку ПС та обрання ще одного Проводу, де мені виділено посаду Провідника.

Весь час існування ПС я провадив актив і бійців бойових частин і підрозділів в національно- державницькому напрямку. Збереження державності, започаткування в ній якісних, революційних змін на благо нації – це ті завдання, які я ставив перш за все перед собою, а по-друге – перед керівництвом ПС, ДУК та всім членством.

Для мене, як і для багатьох з вас, створення УССД і боротьба за неї – не порожні слова, а зміст життя. Творячи Добровольчий Корпус, багато хто з нас уперше в житті взяв до рук зброю, але завдяки ідейності, жертовності та вірі в Україну ми стали взірцем воїнського духу та братерства.

Ми повірили в себе, а українці повірили в нас: допомога волонтерів та підтримка суспільства дали нам змогу рости і воювати. У більшості областей України люди бачать останню надію на справедливість в осередках ПС. До нас звертаються тоді, коли вже звернутись нікуди.

Отримавши поранення і потребуючи тривалого часу на лікування, я довірив деякі напрямки управління Рухом своїм найближчим однодумцям, які мали і мають свій погляд на розгортання націоналістичного руху. Моя ж позиція далеко не у всьому збігається з устремліннями частини Проводу.

Як Провідник я несу персональну відповідальність за все, що відбувається в організації, і не збираюся перекладати її на інших. Саме тому я не можу бути «весільним генералом» в Правому секторі.

Тому я змушений відповісти відмовою на пропозицію очолити запропонований конференцією Провід та складаю з себе повноваження Провідника НВР ПС, залишаючись націоналістом, державником і революціонером. Щиро дякую своїм побратимам за спільну боротьбу, бажаю всім мудрості та наснаги на подальшому шляху здобуття Української Самостійної Соборної Держави!

Слава Україні! Дмитро Ярош».

Нардеп написав це сьогодні, 11 листопада, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook». Натомість на «Радіо Свобода» розповіли в середу:

«Дмитро Ярош відмовляється очолювати створене ним об’єднання «Правий сектор» через розбіжності у поглядах із частиною керівництва організації, що провела з’їзд без його участі. Водночас на сайті «Правого сектору» йдеться про те, що Яроша дезінформували про з’їзд і що керівництво організації вже найближчим часом виробить спільну позицію щодо свого розвитку.

Між тим, частина політологів пояснює відхід Яроша його небажанням брати на себе відповідальність за можливу радикалізацію «Правого сектору». Дехто ж каже, що він бере паузу перед початком більш масштабного політичного проекту.

Дмитро Ярош складає з себе повноваження очільника «Правого сектору». За його словами, він вирішив це для себе після того, як 8 листопада у Києві відбулась конференція керівного складу «Правого сектору», на якій, вважає Ярош, ініціатори та деякі учасники зібрання взяли на себе «нелегітимні функції» – «визначення стратегічного напряму розвитку ПС та обрання ще одного Проводу», де Ярошеві, як і раніше, «пропонують посаду провідника».

Дмитро Ярош написав у соцмережах: «Отримавши поранення і потребуючи тривалого часу на лікування, я довірив деякі напрямки управління рухом своїм найближчим однодумцям, які мали і мають свій погляд на розгортання націоналістичного руху. Моя ж позиція далеко не у всьому збігається з устремліннями частини Проводу», – 

За його словами, він несе персональну відповідальність за все, що відбувається в організації, і не збирається перекладати її на інших, а відтак не може бути «весільним генералом». В оточенні лідера обʼєднання «Правий сектор» заяву Яроша не коментують, обіцяючи все пояснити 12 листопада.

Про це каже, зокрема, Олена Білозерська, член Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», колишня речниця УНА-УНСО. Журналісту «Радіо Свобода» вона повідомила: «Зараз ми не даємо коментарів. Я знаю лише те, що Дмитро Ярош написав у Facebook. Якщо він це заявив, то або вже написав заяву про те, що складає повноваження, або має намір її написати. Завтра будуть подробиці».

Водночас, на сайті «Правого сектору» з’явився коментар, в якому ідеться про те, що Дмитро Ярош не зміг узяти участі у з’їзді, який, на думку авторів коментаря, «не визнав режим Порошенка легітимною владою». А потім, ідеться на сайті, «окремі особи, керовані власними меркантильними інтересами, амбіціями і, можливо, звʼязками зі спецслужбами, зробили все, аби налаштувати Дмитра Яроша на невизнання рішень конференції і неприйняття революційної стратегії».

Політолог Ігор Лосєв визнає, що наразі є дуже мало інформації, що дає змогу робити висновки щодо відмови Яроша від керівництва «Правим сектором»: «Напевно, це якісь внутрішні розбіжності щодо подальшої стратегії «Правого сектору» і його розвитку між Дмитром Ярошем та частиною керівництва організації».

Раніше з «Правого сектору» вийшов Борислав Береза, який обрався до парламенту від імені цього об’єднання, а нині змагається за посаду міського голови Києва з чинним очільником столиці Віталієм Кличком. Утім, Лосєв відкидає можливість того, що Ярош відходить від керівництва своїм дітищем тому, що готується долучитися до іншого політичного проекту чи навіть підтримати свого колишнього побратима на столичних виборах.

Ігор Лосєв констатує: «Ми досі докладно не знаємо, чому з «Правого сектору» вийшов Береза. Сам він жодного разу прямо не відповів на мої запитання з цього приводу. Це закрита структура орденського типу, вони не трусять своєю брудною білизною, як інші політсили. Можливо, вони в цьому мають рацію», – 

Політолог Володимир Цибулько пояснює дії Дмитра Яроша саме бажанням взяти паузу перед створенням масштабнішого політичного руху: «Є проблема, яка виявилася ще на етапі заяв про гіпотетичне об’єднання з ВО «Свобода» та спільну участь у місцевих виборах. «Правий сектор» напряму не бере участі у виборах, і його представники переважно не пройшли до місцевих рад від інших сил. Доки об’єднавчі процеси серед правих не розпочалися, Ярош хоче зробити так, щоб партійні пертурбації його не засмоктали, і взяти паузу. Він, імовірно, мислить про масштабний політичний проект із більшою залученістю народу, як це свого часу було в «Народному русі України». Про подібні наміри він говорив раніше під час одного зі своїх інтерв’ю».

«Відмова Яроша очолювати «Правий сектор» – це наслідок зміни позицій прихильників цієї організації, – припускає політолог Олександр Палій. – Він відчуває відповідальність щодо дій «Правого сектору» і не може піти на ті дії, які очікують від руху найбільш радикальні його прихильники».

Відтак, на думку Палія, тепер не варто виключати спроб керівництва «Правого сектору» вдатися до радикальніших дій, зокрема й проти чинної влади. Однак, на думку оглядача, це не є найбільш імовірним сценарієм.

Олександр Палій зазначив також: «Не всі, хто лишаються у керівництві «Правого сектору», схильні до радикалізації, там чимало тверезо мислячих. Тому вони чудово розуміють негативні наслідки тих чи інших дій у нинішній ситуації». 

Дмитро Ярош очолював «Правий сектор» з кінця 2013 року. Відомим загалу цей рух став під час подій Революції гідності».

Про це повідомили сьогодні, 11 листопада, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу