Дмитро Разумков у Львові ефірив українською мовою | Новини Львова

Дмитро Разумков у Львові ефірив українською мовою

17:19 17 липня 2019 р.

  • 0

Будівництво партії «Слуга народу» розпочнеться після виборів Верховної Ради 21 липня. Про це сьогодні, 17 липня, під час пресконференції за участю спікерів політичної сили «Слуга народу», яка відбулася у Львівському пресклубі, повідомив лідер партії Дмитро Разумков.

- Досить великий відсоток роботи буде проходити он-лайн. Тому що це майбутнє і треба використовувати діджитал-технології . Але є закон і ми від нього теж відходити не будемо і розвиватимемо оф-лайн структури. В кожній області, на рівні районів або округів ми будемо розвивати структуру більш глибоко. Сьогодні це неможливо зробити, тому що ми не маємо ані людського, ані фінансового ресурсу. Зараз всі наші ресурси скеровані на отримання результату в рамках виборчої кампанії. Ми сподівалися, що зможемо це робити після президентських виборів. Але майже зразу почалися вибори до Верховної Ради, - пояснив Дмитро Разумков.

За його словами, партія висунула у мажоритарних округах представників будівельного бізнесу, юридичного напрямку, спортсменів, представників культури, аграріїв. Але в партії нема жодного чинного чи колишнього нардепа.  

Партійний лідер “Слуги народу” звернув увагу, що раніше під час виборів з’являлися клони депутатів з однаковими іменами та прізвищами, а зараз створюють схожі назви організацій. 

- Ми ведемо до Ради людей, в яких немає політичного минулого. Через це наших колег не дуже впізнають. Вони займалися різною діяльністю. Але конкурувати з чинними народними депутатами їм важко. Скориставшись цим, наші опоненти пореєстрували різноманітні організації ТОВ, ГО, БФ «Слуга народу». На жаль, ми з цим боротися не можемо. Але ми доносимо це до своїх виборців, - сказав Дмитро Разумков.

Не оминули під час пресконференції і питання мови.  

-  Якщо ми говоримо про просування української мови, то механізми популяризації треба було вибирати інші. Треба було створювати умови для розвитку державної мови не лише в проміжку між першим та другим туром президентських виборів, треба було це робити в 2015 чи 2016 році.  Тому що коли такі питання піднімаються в рамках президентської виборчої кампанії, то суспільство сприймає це саме як політичну агітацію, а не боротьбу за розвиток державної мови. Треба було створювати і треба зараз створювати умови для тих, хто виробляє контент. І ми би отримали більш ефективний та динамічний розвиток державної мови, - вважає Дмитро Разумков.

Також він пояснив свою позицію щодо використання російської мови ним особисто. 

- Моя позиція з’явилася не під час виборчої кампанії, а ще у 2014 році, коли відбулася анексія Криму та розпочалася війна на Донбасі. Не буду брехати, я часто послуговуюся російською мовою в побуті. І під час ефірів в якості політичного аналітика я наголошував, що мені, як особі, яка розмовляє російською мовою, не потрібна допомога Російської Федерації. І поки я не був на державній посаді і не порушував закон, то я використовував російську мову під час ефірів. Але зараз ситуація змінилася, - пояснив лідер партії «Слуга народу», виступаючи у Львові українською мовою. 

Дмитро Разумков є прихильником вирішення багатьох питань на місцевих референдумах. У тому числі й декомунізовувати радянські назви варто саме під час місцевих референдумів. 

- Ми і сьогодні вважаємо: не Верховна Рада повинна вирішувати, як мають називатися міста та вулиці. До прикладу,  Кіровоград, тепер – Кропивницький. Рішення приймала Верховна Рада. Якщо ж поспілкуватися з місцевими мешканцями Кропивницького, то вони не в захваті від такої назви. Я вважаю, що це треба було віддати на розсуд місцевої громади. Але, на жаль, немає нормативної бази як це зробити, - каже Дмитро Разумков. 

Від нової влади виборці вимагають вирішення певних проблем. У тому числі і вирішення проблем з авто на іноземній реєстрації, в народі – «євробляхи». 

- Остаточного рішення у нас по «євробляхах» немає. Адже податкова та митна реформи – це надзвичайно великий спектр проблем. І також потрібно знайти бюджетні компенсатори. Але я є системним прихильником скасування акцизу на авто. Ця протекціоністська політика, яка була пов’язана з акцизами, була скерована на те, щоби у нас вироблялося своє авто, повністю провалилася. У 2008 році ми виробляли 400 тисяч автівок , зараз виробляємо до 4 тисяч. Думаю, до кінця року ми більше приділимо уваги цій сфері, щоби було вигідно і правильно ставити авто на українські номери та нести за нього відповідальність за українським законодавством, - пообіцяв кандидат у народні депутати за списком партії “Слуга народу” Мар’ян Заблоцький. Також він пообіцяв працівникам ІТ-галузі не скасовувати систему спрощеного оподаткування.

- Бізнес просить йому не заважати. Це – головне. Також вони просять трошки підтримувати національного виробника та консультуватися з ними під час роботи над законами. Кажуть, що зовсім відрізані від цього процесу і повпливати не можуть.  Багато проблем, з якими вони стикаються, це – незахищеність як українського, так і закордонного бізнесу. Взаємодія влади та бізнесу носить хаотичний характер. А треба, щоби був довгостроковий та зрозумілий для всіх, - додав Дмитро Разумков.

Кандидат-списковик «Слуга народу» Олександр Мариковський стверджує, що досі влада відмахувалася від ініціатив знизу.

- Бізнес каже: ми подаємо пропозиції, але нас не чують. Бізнесу треба невеличкі зміни до закону. Але він не може комунікувати з владою, тому що влада дуже закрита. І нашою метою є не тільки налагодження комунікації з бізнесом, а й з громадянами, - каже він. 

За словами партійця-кандидата у нардепи Василя Мокана, всі тези, які представники бізнесу підтримують, є у програмі їхньої партії. 

- Передбачено розвиток інновацій та забезпечення бізнесу високотехнологічним устаткуванням. Передбачається зниження мита на завіз імпортного високотехнологічного устаткування за умови, якщо такого немає у національного виробника. Тому що пріоритетом все-таки є підтримка національного виробника. Також бізнес просить дати йому свободу розвитку. Це – зменшена кількість перевірок. Також планується державна фінансова підтримка тих стратегічних підприємств, які на основі національних багатств створюють продукти з високою доданою вартістю, - розповів він. 

Його однопартієць Денис Монастирський зауважив, що часто бізнес скаржиться на тиск з боку влади. 

- Багато що може вирішити кадрова зміна. Те, що зараз відбулася зміна керівників митниць та відбувається зміна керівників СБУ, може дати свій результат.  Крім того, ми маємо великий амбітний план - створення служби фінансових розслідувань, яка би могла займатися розслідуванням без тиску на бізнес, - говорить Денис Монастирський. 

Також він обіцяє боротися з контрабандою.

- Боротися з контрабандою пропонують радикальними методами: повернути відповідальність за товарну контрабанду або збільшити строк позбавлення волі за це. Але практика показує що це не дієві методи. Ми заїжджаємо в регіон і нам розказують, хто займається контрабандою та які схеми задіює. І кадрові перестановки, які відбулися, вже зупинили потоки контрабанди. І одним з питань, яке буде підніматися в парламенті наступного скликання, це створення спеціального комітету з контролю за правоохоронними та розвідувальними органами. Цей комітет матиме повноваження впливу на політику щодо контрабанди, - говорить Денис Монастирський.  

Під час пресконференції члени партії пообіцяли, що відступу від євроінтеграції не буде. 

- І в майбутньому від курсу до НАТО ми не відступаємо. Щодо зовнішньої політики, яка закріплена в Конституції, коливань вліво-вправо і тим більше геополітичних розворотів не буде. Що стосується внутрішньої політики, то це, однозначно, проукраїнська позиція. Але вона спрямована на єднання українців. Наші представники беруть на себе зобов’язання скасувати депутатську недоторканність, ввести відповідальність за кнопкодавство і за прогули засідань, а також передбачити механізми відкликання народного депутата, - пообіцяв Василь Мокан. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

00:15 10 серпня 2020 р.

Нові правила електронної реєстрації на консульський прийом у Варшаві з 10 серпня. E-mail без нікнейму

З 10 серпня консульський відділ посольства України в Республіці Польща у Варшаві запроваджує додатковий порядок безкоштовної електронної реєстрації на консульський прийом. Без попередньої реєстрації здійснюватиметься прийом лише тих громадян, які звертаються у трьох справах.

Рубрика: Політика

14:59 9 серпня 2020 р.

Оприлюднені ще шість підстав для в'їзду в Крим і виїзду з АРК

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим подбало більше про громадян України, які живуть на окупованій території, аніж Кабмін, який хотів закрити пересування тут людських потоків до 30 серпня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу