Для оборони України добровольцям дозволили з нового року навіть мисливську зброю

14:54 17 липня 2021 р.

Фото до новини

Верховна Рада на засіданні у п’ятницю визначила правові та організаційні основи національного спротиву.

Ініціатором цих законопроектів став Президент України Володимир Зеленський, який вніс їх на розгляд парламенту як невідкладні. До розробки документів були долучені представники різних силових відомств, ветеранських організацій, волонтери, експерти. 

За президентський законопроект №5557 у другому читанні та в цілому проголосували 313 народних депутатів, пише Dailylviv з посиланням на сайт Верховної Ради.

Згідно із законопроєктом, національний спротив є складовою частиною комплексної оборони держави. Керівництво національним спротивом здійснює верховний головнокомандувач Збройних сил – президент України. Законопроєкт передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю.

Автори законопроекту пропонують, що ведення руху опору здійснюватиметься з настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

Крім того, Верховна Рада також підтримала законопроект №5558, який збільшує чисельність Збройних сил України на 11 тисяч військовослужбовців у зв’язку з ухваленням закону «Про основи національного спротиву», доводячи загальну чисельність ЗСУ до 261 тисяч осіб. За цеий законопроєкт у другому читанні проголосували 325 народних депутатів.

У супровідних документах до законопроєкту зазначено, що для реалізації законопроєкту лише у 2022 році – з моменту набрання документом чинності – необхідно 2,5 мільярда гривень бюджетних коштів.

Законопроєкт про основи нацсопротиву та збільшення чисельності ЗСУ в першому читанні Рада ухвалила в червні.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів