Децентралізація підсилить стару владу на місцях, – депутат з Краматорська
16:38 29 січня 2015 р.
Фото: скріншот з «YouTube»
Говорячи про децентралізацію, треба враховувати, що на місцях влада залишилася та, яка й була і яка не відповідає вимогам суспільства. Тому, надаючи теперішній владі нові повноваженнями, ми лише зміцнюємо її та ускладнюємо її зміну. Вона важче буде забиратися г
Відео: Львівський прес-клуб
Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком (включення з Краматорська) на тему: «Децентралізація влади в умовах війни: львівський та донецький варіанти» заявив депутат Краматорської міської ради Володимир Ржавський.
На його думку, реформи зараз дуже потрібні. Але їх треба ретельно підготувати. І запроваджувати вже після місцевих виборів силами новообраних місцевих рад.
Заступник голови Донецької ОДА Михайло Сливка зауважив, що в Донецькій області місцевій владі зараз не до реформування.
- Ми вже цілий рік прожили у війні. Це не АТО, це – війна. Зараз у нас щодня гинуть люди. Дебальцеве, Авдіївка, обстрілюють крупнокаліберною зброєю. Ми воюємо. У нас зараз в головах не децентралізація, а те, як вивезти дітей, інвалідів. Я вчора групу людей відправляв до Одеської області, - каже він.
За словами мешканців цього регіону, дуже багато підприємств у них належать громадянам Росії. І ці підприємства закриваються. А людей викидають на вулицю без будь-якого соціального забезпечення. Що провокує соціальні вибухи. Тому, поки йде війна, говорити про децентралізацію цього регіону завчасно.
При цьому вони зауважили, що для участі у відеомості вони приїхали просто із засідання штабу з надзвичайних ситуацій і ніяк не можуть перемкнутися з війни на мирні реформи.
У мирному Львові натомість інша ситуація. Хоча громадський активіст Володимир Квурт вважає, що кожного разу розмови про децентралізацію влади приводили до зворотного результату.
- З досвіду ми знаємо, що вал розмов про децентралізацію закінчується звуженням прав територіальних громад. Ми це вже спостерігали. Поява Держархбудконтролю доби Ющенка. Чи звузило це чи розширило права територіальних громад? Чи вирішило воно питання самобудів у містах? Та, напевно, що ні. Або коли у територіальних громад забрали «швидку допомогу». Чи дозволило це міській раді гарантувати місцевим мешканцям надання своєчасної допомоги? Та, напевно, теж не зовсім, - каже він.
Він зауважив, що приємно чути, коли влада Краматорська тішиться щодо збільшення дохідної частини бюджету.
- Львів теж тішиться. Львів отримує в середньому на 600 мільйонів гривень більше, ніж він отримав в попередні роки. Але з податку з доходу фізичних осіб в попередні роки в місті залишалося 90%, а зараз тільки 67%. Це -централізація чи децентралізація?, - ставить риторичні питання Володимир Квурт.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook