Держдума РФ пригрозила, що Україна підриває непорушність власних кордонів

14:15 30 листопада 2016 р.

Нижня палата російського парламенту відреагувала на засудження пакту Молотова-Ріббентропа.

Держдума (нижня палата російського парламенту) РФ вважає, що спільне прийняття парламентами України і Польщі Декларацію пам'яті та солідарності є проявом русофобії і провокацією проти Росії. Про це йдеться у постанові, ухваленій депутатами Думи в середу.

У Держдумі заявили: «Політики обох країн намагаються затушувати проблеми власних взаємин, демонструючи бажання «дружити проти спільного ворога». Цією провокацією вони не тільки завдають непоправної шкоди відносинам з Росією, але і підривають непорушність власних кордонів».

У нижній палаті російського парламенту вважають, що Україна і Польща хочуть «заднім числом переписати історію і провести ревізію початку та підсумків Другої світової війни». Російські депутати здивувалися, що Польща засуджує пакт Молотова-Ріббентропа, але при цьому сама укладала з нацистською Німеччиною різні угоди.

Вони також додали, що Україна відігравала важливу роль у прийнятті рішень керівництвом СРСР і стала одним з перших членів ООН. У Держдумі також заявили, що «Росія, як продовжувач СРСР, держави-переможця у Другій світовій війні, не допустить перегляду її історії і вироку Нюрнберзького трибуналу, які розставили всі крапки над «і» у питанні про винуватців розв'язування самої кровопролитної війни в історії людства».

У нижній палаті російського парламенту також заявили, що РФ не допустить «ревізії післявоєнного світоустрою, одним з гарантів якого вона є». Держдума РФ також закликала парламенти США і Великобританії як союзників у Другій світовій війні приєднатися до цієї заяви, бо в нижній палаті російського парламенту вважають прийняту Україною і Польщею Декларацію незаконною і додали, що «будуть ставитися до будь-яких спроб спиратися на факт її прийняття з боку третіх країн і міжнародних організацій як до ворожих дій» щодо Росії.

Про це повідомили сьогодні, 30 листопада, в інтернет-виданні «Українська правда», де також нагадали, що парламенти України та Польщі прийняли спільну Декларацію пам'яті та солідарності 20 жовтня. Очікується, що новий парламент Литви приєднається до неї пізніше.

У декларації підкреслюється, що обидві країни пережили трагедію через імперську політику Росії, зокрема – через пакт Молотова-Ріббентропа, який призвів до початку Другої світової війни та окупації Польщі нацистською Німеччиною та Радянським Союзом у вересні 1939 року. Також документ засуджує нинішню окупацію Росією територій України і підкреслює необхідність боротьби за їх звільнення.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини