ЛМР рекомендує вшановувати героїв під прапором ОУН

14:40 15 лютого 2018 р.


Фото: opir.info

У четвер, 15 лютого, на сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про відзначення на території Львова дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України».

Про це повідомили сьогодні, 15 лютого, в прес-службі Львівської міськради, де також конкретизували: «Зокрема, у пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у визначених місцях постійного вивішування Державного прапора України у Львові – ухвалили вивішувати виключно Державний прапор України».

У міськраді також розповіли: «Водночас, віддаючи шану Героям різних етапів національно-визвольних змагань за Незалежність України, рекомендовано під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів використовувати на території Львова символіки Збройних сил України, добровольчих батальйонів та історичної символіки, зокрема червоно-чорного прапора Організації Українських Націоналістів, символів Української Повстанської Армії, Української Військової Організації, Українських Січових Стрільців, символіки українських військово-спортивних товариств, козацької символіки».

У ЛМР також повідомили: «Відтак, затверджено перелік дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у які рекомендується під час урочистих та пам’ятних заходів використовувати на території Львова символіку, зазначену вище. Таких дат визначили 29: перелік у додатку».

У міськраді також пояснили: «Таку ухвалу прийняли з метою належного вшанування подій та героїв національно-визвольної боротьби українського народу, утвердження простору національної пам’яті та актуалізації національно-патріотичного виховання молоді, беручи до уваги значення Державного прапора України – синьо-жовтого, який символізує незалежність та соборність України, враховуючи, що всі етапи національно-визвольних змагань українців у ХХ столітті відбулися під синьо-жовтим прапором. Зокрема, синьо-жовтий прапор був піднятий на вежі Ратуші 1 листопада 1918 року у день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, під синьо-жовтим прапором відбулося проголошення Акта відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у Львові, синьо-жовтий прапор був стягом Української Повстанської Армії, синьо-жовтий прапор був внесений у сесійну залу Львівської міської ради та за рішенням від 3 квітня 1990 року був піднятий на вежі Ратуші».

Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив: «Цією ухвалою ми ще більше підсилюємо і визначаємо важливість синьо-жовтого прапора України. Синьо-жовтий прапор завжди був об’єднавчим і ключовим асоціативним засобом боротьби за незалежність України, і непорушним символом, до якого не може зрівнятися жодна інша символіка. Але ми також визначаємо кілька позицій щодо червоно-чорного прапора. Зокрема, віддаючи шану героям різних етапів національно-визвольних змагань, рекомендувати використання червоно-чорного прапора під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів на території міста».

dailylviv.com

До теми

11:21 24 травня 2022 р.

Квиток в один кінець: на кораблях-ракетоносцях рф замість оригінальних поставили побутові китайські агрегати

Запроваджені проти країни-окупанта міжнародні санкції не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання і дизельне устаткування бойових кораблів флотилії.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу