Депутати ЛМР затвердили статут Львова

12:10 7 грудня 2017 р.


Фото: dyvys.info

Міський голова запевнив: «Рік і дев’ять місяців ми працювали над цим проектом».

У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 7 грудня: «депутати Львівської міської ради, розглянувши пропозиції, розроблені робочою групою з підготовки статуту територіальної громади Львова, утвореної відповідно до ухвали Львівської міської ради № 351 «Про утворення робочої групи для підготовки статуту територіальної громади Львова» від 31 березня 2016 року й враховуючи результати проведення громадських слухань, 48 голосами затвердили статут територіальної громади Львова. Відтак міський голова Львова одразу підписав цю ухвалу».
Секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило зазначив: «Було утворено робочу групу, яка працювала над проектом нового статуту територіальної громади міста Львова. Було проведено 21 робоче засідання, проводилось публічне обговорення проекту Статуту, відбувся круглий стіл, відбулась також публічна дискусія. У листопаді 2017 року була проведена правова експертиза статуту. На основі зауважень та пропозицій була підготовлена кінцева версія статуту».
Натомість, міський голова Львова Андрій Садовий запевнив: «Рік і дев’ять місяців ми працювали над цим проектом. Проект був предметом гострих дискусій ще на попередніх етапах. Ми виходили із назрілої потреби прийняття статуту. Ми виходили з того, що Львів – це особливе місто, яке має особливе національно-історичне значення, це культурний, освітній центр. Робоча група намагалась ці речі врахувати у проекті статуту. Ми також виходили з найсучасніших наукових концепцій, які є трендами у Європі, але одночасно відповідають інтересам громади міста. Тут врахована концепція сталого розвитку міста Львова тощо. Ми також виходили із потреби налагодження конструктивної співпраці між громадо і органами місцевого самоврядування. Використали ті практики, які вже діють у Львові».
Андрій Садовий також розповів: «Декілька акцентів, які ми пропонуємо. Ми намагались прописати механізми забезпечення відкритості. Передбачені різні види інформації і документів, які підлягають оприлюдненню. Важливий розділ про права та обов’язки членів територіальної громади міста Львова. Прописані детальні механізми звітування перед територіальною громадою. Статут не вирішить усі проблеми, але тут закладені усі важливі механізми. Це не документ науковців, чи посадовців, а територіальної громади міста Львова. Було подано багато пропозицій. Ми тільки змогли покращити якість цього документу. Ми не врахували лише ті зауваження, які не відповідають чинному законодавству».
Своєю чергою, начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський запевнив: «У вересні цього року було прийнято документ про проведення консультацій з громадськістю. Такі консультації були проведені, є відповідна документація».
А член робочої групи з напрацювання нового статуту територіальної громади Львова Олена Бориславська додала: «Також ми могли врахувати не у цій редакції, у якій подали, а в іншій, виходячи з того, що статут – це системний документ, який має структуру. Наша робоча група мала відкриті засідання».
Міський голова підсумував: «Це титанічна праця, бо об’єднати таку кількість людей не просто. Два роки працювала робоча група. Два роки тому ми тут домовились про створення цієї робочої групи. Це живий документ, це не аксіома на все життя. Те, що опрацьовано, виноситься сьогодні на ваш розгляд».
Про це поінформували в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

18:51 24 вересня 2021 р.

Місто Дубляни покинуло Львівську МТГ за рішенням суду у Києві

Окружний адміністративний суд міста Києва виключив місто Дубляни зі складу Львівської громади. Це рішення суд ухвалив 22 вересня за позовом мешканця Дублянів, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Рубрика: Політика

10:09 24 вересня 2021 р.

У Львові відкриють Американський дім. Садовий шукає приміщення

Голова палати громад місцевих рад, міський голова Львова Андрій Садовий учора, 23 вересня, в Києві зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Обговорили відкриття Американського дому у Львові. Йшлось про те, що зараз тривають пошуки відповідного приміщення для розміщення цієї установи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу