Денеерівці запровадили прес-карти ще влітку. Ми – тільки тепер, – військовий
18:51 13 січня 2015 р.
Запровадження прес-карт наведе порядок у роботі журналістів. Ми будемо бачити тих людей, які працюють. І, відповідно, за те, що вони зроблять, вони будуть відповідати, переконані військові.
Про це під час прес-конференції-дискусії на тему: «Як запровадження нових правил виїзду-в’їзду в зону АТО позначиться на висвітленні в ЗМІ подій на окупованій території» заявив офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Анатолій Стельмах.
- Це не будуть абстрактні люди, які незрозуміло з якогось порталу приїхали, відзняли, поїхали по блок-постах і повернулися. Це будуть люди, які отримали дозвіл, отримали документ і з цим документом можуть працювати. У принципі, це світова практика провідних світових держав. Така - форма роботи журналіста у бойових умовах, - каже він.
За його словами, ще влітку він бачив прес-карти, які видали «деенерівці».
- Особисто я був свідком, коли на неконтрольованій нами території працювала знімальна група з Голландії, вони мені показали акредитацію «ДНР» і дуже були здивовані, чому вона не підходить мені. Вони дуже перелякались, витягли купу документів, - каже підполковник.
Водночас він вважає, що цивільним журналістам немає потреби лізти в пекло війни. Для цього є військові журналісти, які навчені не тільки робити репортажі, але й не потрапляти, куди не варто й не підставляти під кулі своїх товаришів.
- Ми були на тих позиціях, в тих районах, куди цивільні журналісти з тих чи інших причин не потрапляють. І 80 відсотків нашого відео розбиралося не військовими телебаченням, а «Інтером», «1+1», «24». Для того ми і є, - каже Анатолій Стельмах.
За його словами, коли він вирушає у складі військової колони і потрапляє у засідку чи під обстріл, то його товариш, передусім, очікує, що військовий журналіст схопиться за зброю, а не за камеру.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook