Згортанням антитерористичної операції не уникнемо вторгнення Росії, а навпаки – спровокуємо, – експерти

23:05 28 квітня 2014 р.


Фото: day.kiev.ua

Такого висновку дійшла у понеділок спільнота «Інформаційний Опір».

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук опублікував у понеділок на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» заяву і спільноти «Інформаційний Опір», діяльність якої він координує, щодо ходу антитерористичної операції станом на 28 квітня:

«З незрозумілих причин, де-факто згорнувши активну фазу антитерористичної операції до її завершення, її керівництво не вжило заходів, достатніх для повного блокування Слов'янська ( не дивлячись на те, що офіційно заявило про це). Підтвердженням цьому є безперешкодне прибуття на минулих вихідних у Слов'янськ представників керівництва так званої «Донецької народної республіки», «дружній візит» 15 озброєних бойовиків на Новокраматорський машинобудівний завод з метою захоплення інженерних машин розгородження і безперешкодний відхід диверсійної групи звідти.

Окрема історія – захоплення заручників від місії спостерігачів ОБСЄ в нібито ізольованому районі та доставка з Горлівки в Слов'янськ трьох захоплених співробітників Альфи. Усіх цих деморалізуючих моментів можна було уникнути, якби місто дійсно заблоковане.

Більш того, не дивлячись на надзвичайно резонансні акції, що проводяться екстремістами в зоні АТО, деякі представники керівництва операції вже кілька днів перебувають поза зоною її проведення. Але найголовніше: підрозділам силових структур, задіяним в ході АТО, не поставлені чіткі накази по завершенню вже розпочатих було дій з нейтралізації груп екстремістів, тоді як до виконання таких завдань особовий склад повністю готовий.

Навпаки: у разі досягнення тактичних успіхів, замість їх закріплення, з незрозумілих причин незмінно слід наказ на відведення сил. Відзначається абсолютно незадовільний рівень координації дій різних силових структур, що беруть участь в АТО – н е дивлячись на те, що представники керівництва всіх силовиків представлені в штабі АТО.

Висновки

У цих умовах різні звинувачення в недостатній ефективності на адресу рядових «силовиків», ми впевнені, відволікають увагу від головної проблеми – відсутності політичної волі вищого військово-політичного керівництва країни і ступеня компетентності безпосереднього керівництва операції. Між цими посадовими особами немає проміжних ланок, тому винних у недозволене пробуксовуванні АТО визначити дуже легко.

Складається враження, що проведена вищим керівництвом держави гра йде врозріз з національними інтересами України. Ми впевнені, що особливо неприпустима це безвольність напередодні травневих свят (1 і 9 травня), коли прогнозується різке підвищення активності екстремістів. Доводи на кшталт твердження, що АТО може спровокувати вторгнення Росії, виглядають непереконливими.

Навпаки: допущення розповсюдження зарази проросійського екстремізму по регіону дає Москві привід почати таке вторгнення. Нейтралізація ж екстремістських груп, керованих Росією, позбавляє Путіна необхідних йому «аргументів» щодо «допомоги співвітчизникам в Україні, що не визнають бандерівську нелегітимну владу».

Переконливо просимо вище військово-політичне керівництво і керівництво АТО усвідомити всю ступінь неприпустимості фактичного згортання операції та відсутності адекватних дій в ході її проведення».

Своєю чергою, підсумки 28 квітня Дмитро Тимчук розпочав у четвер коментувати все на тій же на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» традиційно для нього – «з поганого:

1. Антитерористична операція перетворилася на фарс.

Як не прикро усвідомлювати, у нас та ж картина, що й у нашого супротивника – росіян, в ході останніх конфліктів, розв'язаних Росією на Кавказі. Поки вище керівництво 

Вище керівництво «зливає» все, що може, а відповідальність у протистоянні лягає на плечі командирів середньої ланки. Будь-який крок і мало не кожен постріл жорстко контролюється «згори». 

Різниця в двох речах. Росія вела загарбницькі війни (Чечня і Грузія), і у її командирів були розв'язані руки. У нас війна свята – оборонна. Але, не дивлячись на це, руки у командирів пов'язані намертво. Будь-який крок і мало не кожен постріл жорстко контролюється «зверху». Результат плачевний

Ми, група «Інформаційний Опір, до останнього намагалися уникати критики вищого керівництва. Але далі так не можна. Наші солдати та офіцери стали заручниками ігор влади. Але це лише пів біди, оскільки головні заручники в цій грі – суверенітет і територіальна цілісність нашої держави.

2. Сьогоднішній день приніс багато крові.

Два поранених вранці в Краматорську – представники СБУ та ВВ МВС. Вони були поранені в бою з терористами. Можемо лише побажати хлопцям якнайшвидшого одужання.

Складніше із загибеллю одного і пораненням іншого з контрактників Збройних сил. Не будемо розкривати подробиці (сподіваємося, Міноборони все ж це зробить, бо його нинішнє пояснення важко назвати виразним). Але сам факт, що силовики гинуть в подібних умовах, поза бойових зіткнень – глибоко ненормальний

3. У Слов'янську коїться якесь божевільне шоу.

Терористи проводять там «акредитацію журналістів», причому в основному російських. Для мене абсолютно незрозуміло, як взагалі в зоні проведення АТО можуть вільно розгулювати журналісти (тим паче - іноземні, і тим паче – російські), без акредитації наших силових структур. Як таке може бути за визначенням?

Я не можу собі уявити, щоб у цивілізованій країні через кордон силовиків до захопленого терористами літака вільно йшов журналіст зі словами «мені треба інтерв'ю у їх ватажка взяти

Я не можу собі уявити, щоб у цивілізованій країні через кордон силовиків до захопленого терористами літаку вільно перся журналіст зі словами «мені треба інтерв'ю у їх ватажка взяти». Що за маячня? Тим паче, коли ми знаємо, як викладають потім інформацію російські ЗМІ.

Ще більш диким виглядає завезення в Слов'янськ кандидатом в Президенти України Царьова « гуманітарної допомоги» сепаратистам і її роздача на блок-постах. Що це за дикість ? Як це опудало, прости Господи, цей посібник терористів може взагалі офіційно бути кандидатом у Президенти ? Це вище мого розуміння.

4. Сьогодні стався замах на мера Харкова Геннадія Кернеса.

Я не буду зараз згадувати сторінки з біографії цього пана, мені вони подобаються не більше, аніж вам. Факт у тім, що з тих, чи інших причин він зараз на нашому боці.

І цей замах – спроба перетворити Харків з його дуже хиткою стабільністю в ще один гадючник сепаратистів з черговим «народним мером» і черговий «народною республікою» під російським прапором. Хорошого в цьому нічого немає.

З хорошого:

1 ЄС розширив санкції проти Росії – розширив коло тих представників Кремля, які потрапили під цю справу. Також Євросоюз заявив, що активно вивчає питання введення санкцій вже не проти окремих товаришів, а проти цілих секторів російської економіки.

Погано те, що європейці цим третім етапом санкцій вже півтора місяці лякають, і все без толку. На ділі лише постійно розширюють формат другого етапу. Але тут будь-яка підтримка важлива і потрібна.

2. СБУ затримала заступника самопроголошеного мера Слов'янська. Якийсь Ігор Перепечаєнко.

Це тіло було «шісткою» однієї з диверсійно-розвідувальних груп ГРУ ГШ ЗС РФ (головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації. – Ред.). Місцевий поліцай – продажна шкура. Таких в роки Великої Вітчизняної вішали на найближчому ліхтарному стовпі при всьому чесному народі. Зараз час гуманізму, життя цей гній ніхто позбавляти не буде. Все ж – на жаль.

У цілому ж у МВС скаржаться, що в СІЗО закінчуються вакантні місця – вони в окремих регіонах під зав'язку забиті російськими диверсантами та їх місцевими посіпаками. Чим більше цих панів будуть зайняті інтелектуальними іграми в тюремній параші, тим менше вони напаскудити на волі.

3. Прем'єр міністр Яценюк заявив, що Україна і Словаччина підписали меморандум про реверсних поставках газу в Україну. Одночасно Київ готує позов проти «Газпрому» через ціну на газ.

Я не знаю, чим закінчиться нинішнє протистояння з Росією. Але якщо у Києва не вистачає розуму і волі провести нормально АТО, то хоч на « енергетичному фронті» він зображує відсіч. Аби ці починання були доведені до кінця.

dailylviv.com

До теми

20:53 1 грудня 2021 р.

Захисти Україну - зупини переворот: трансляція з Києва (відео)

Організатори акції в Києві озвучили вимогу відставки президента Зеленського. Також вимагають звільнити голову Офісу президента Єрмака, заступника секретаря РНБО Демченка та провести перевибори до Верховної Ради

Рубрика: Політика

13:19 1 грудня 2021 р.

Скільки коштує українським телеканалам глядач

Зазвичай медіа-бізнес ‒ це конвертація уваги аудиторії в доходи від рекламних контрактів. Експерти Центру журналістики Київської школи економіки та компанії YouControl у спільному дослідженні проаналізували, скільки грошей витрачають власники провідних українських телеканалів на 0,01 пункту рейтингу.

Рубрика: Політика

22:52 30 листопада 2021 р.

Стахів завтра вийде з СІЗО і відмовляється від психіатричної експертизи на Кульпарківській, 95

Галицький районний суд скерував Остапа Стахіва на примусову психіатричну експертизу у Львівську обласну психіатричну лікарню на вул. Кульпарківській на 30 днів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу