Cьогодні – річниця Ялтинської конференції, коли США і Велика Британія віддали Східну Європу Сталіну. Історики застерігають від повторення помилки

10:25 11 лютого 2015 р.

11 лютого 1945-го Сталін, Рузвельт і Черчиль підписали Ялтинську угоду. Нею голови держав вирішили долю Східної Європи, фактично віддавши її в руки радянському диктатору.Повіривши Йосипу Сталіну, європейські лідери отримали “залізну завісу” через весь континент, панування тоталітарної держави над цілим “соціалістичним табором” і мільйони зламаних доль і знищених життів на тих територіях.

Історики нагадують у цей день, що через 70 років ситуація повторюється, і зроблені в Ялті помилки можуть повторити західні лідери сьогодні, намагаючись домовитися з Путіним, інформує прес-служба Українського інституту національної пам'яті.

Благородні бажання миру вже й негайно не виправдовують угоду з тоталітарним правителем, бо він неодмінно порушить свої обіцянки, вважає науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Громенко.

“Сьогодні Захід, як і 70 років тому, намагається знайти компроміс із диктатором, забуваючи, що угоди зі злом неможливі, — каже науковець. — В Мюнхені 1938 року виявилося, що жодними територіальними поступками не вдасться зупинити агресора. В Ялті 1945-го союзники домовилися розподілити контроль над Східною Європою на трьох, але не минуло і півтора року, як Сталін обманув західних партнерів та перетворив половину континенту на соціалістичний табір. Сьогодні в Мінську, Москві та багатостраждальному Мюнхені вільний світ знову складає іспит з політичної волі, від результатів якого, як і 70 років тому, залежить майбутнє мільйонів людей”.

 Як відомо, цьорогіч виповнюється 70 років завершення Другої світової війни. Україна розпочала згадувати ці події наприкінці січня. У Києві відкрили виставку “Концтабір Аушвіц – український вимір. Дослідження, документи, свідчення”, Президент України Петро Порошенко відвідав музей Аушвіц-Біркенау у Польщі, де наголосив, що необхідно створити виставку про українців в цьому концтаборі.

 

 

dailylviv.com

До теми

14:13 20 вересня 2021 р.

США і ще 13 країн: на Львівщині почалися військові навчання Rapid Trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського розпочалися багатонаціональні українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2021.

Рубрика: Політика

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу