Чим Мінськ-2015 відрізняється від Мюнхена-1938 або Ялти-1945?

19:48 19 лютого 2015 р.


Фото: president.gov.ua

Як цьогорічні мінські домовленості вплинуть на агресивну політику Росії проти України і реакцію на війну в Донбасі країн ЄС і США? Від відповіді на це головне запитання лютого 2015 року залежить завтра доля миру і війни в Європі, оскільки загарбанням української території Росія прагне сьогодні змінити державні кордони, встановлені після Другої світової війни, і міждержавні відносини, закріплені статутом ООН.

Пошук історичних аналогій – Мюнхен-1938, Тегеран-1943, Ялта і Потсдам- 1945 років – засвідчує те, що керівники найбільш впливових країн часто розігрували-перекроювали територіальні карти слабкіших держав заради досягнення компромісів між основними геополітичними гравцями. Однак жодного разу явний чи прихований агресор не задовольнявся цими тимчасовими поступками, розширюючи їх до неприйнятних у цивілізованому світі масштабів. Чи станеться так і цього разу, коли гібридна політика під проводом Путіна - «вогнем і газом»  - реанімувала імперські амбіції Кремля до віртуальних розмірів чи то «Третього Риму», чи то Третьої світової війни?

На цю тему у п’ятницю, 20 лютого, об 11.00 розмірковуватимуть у форматі діалогу учасники відеомосту Львів – Москва – Петрозаводськ, що його організовує Львівський прес-клуб. Скайп-конференція транслюватиметься наживо на сайті Прес-клубу (http://pressclub.lviv.ua ), порталі «Щоденний Львів» (http://dailylviv.com ).  Думками про долю «Мінська-2» у взаєминах Росії та України, країн ЄС і держав «пострадянського простору» обмінюватимуться філософ і публіцист Вадим Штепа (Петрозаводськ), громадські діячі-правозахисники Павло Шелков і Сергій Олевич (обидва - Москва), політолог Антоніна Колодій, історик Роман Шуст, філософ Олег Фешовець, громадський діяч Андрій Іонов (усі – Львів).

Учасники відеомосту також дадуть відповіді на запитання від журналістів, що прийдуть у Прес-клуб, і від користувачів Facebook, поставлених на сторінці Львівського прес-клубу (https://www.facebook.com/pressclublviv ). Запитання до експертів можна надсилати і на електронну адресу: pressclub@pressclub.lviv.ua .

dailylviv.com

До теми

18:51 24 вересня 2021 р.

Місто Дубляни покинуло Львівську МТГ за рішенням суду у Києві

Окружний адміністративний суд міста Києва виключив місто Дубляни зі складу Львівської громади. Це рішення суд ухвалив 22 вересня за позовом мешканця Дублянів, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Рубрика: Політика

10:09 24 вересня 2021 р.

У Львові відкриють Американський дім. Садовий шукає приміщення

Голова палати громад місцевих рад, міський голова Львова Андрій Садовий учора, 23 вересня, в Києві зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Обговорили відкриття Американського дому у Львові. Йшлось про те, що зараз тривають пошуки відповідного приміщення для розміщення цієї установи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу