Чорновіл – жертва протистояння в оточенні Януковича?

23:48 25 грудня 2013 р.

Фото до новини


Фото: pravda.com.ua

Політтехнолог Тарас Березовець констатує: «Щоразу, коли протести на Євромайдані затухали, влада невідомо чому робила нелогічні кроки, які призводили до того, що протести знову набували сили. Те, що один раз могло здаватися випадковістю, на сьогодні виглядає як ланцюжок цілеспрямованих кроків: частина оточення президента воює з іншою частиною».

Правоохоронці заявляють, що встановили трьох осіб, підозрюваних у нападі на громадську активістку, журналістку та члена Ради Всеукраїнського об’єднання «Майдан» Тетяну Чорновіл. Двох підозрюваних вже затримали, ще одного шукають.

За фактом побиття міліція відкрила кримінальне провадження за статтею хуліганство, вчинене групою осіб. Натомість опозиція класифікувала напад на Тетяну Чорновіл як замах на її життя і вкотре зажадала відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. До цих вимог приєдналася і журналістська спільнота.  

Зараз Тетяна Чорновіл перебуває у столичній клініці «Борис». За словами медиків, вона у середньому стані важкості.

Керівник клініки «Борис» Михайло Радуцький не став розповідати про травми, які отримала Тетяна Чорновіл, пославшись на лікарську таємницю, але зазначив, що вона перебуває не в реанімації, а в палаті інтенсивної терапії. За його словами, «це палата, де люди перебувають під підвищеним наглядом лікарів, а в реанімації перебувають на межі життя і смерті».  

У ніч із 24-го на 25 грудня невідомі на джипі заблокували авто Тетяни Чорновіл на трасі Київ-Бориспіль. Вона намагалася втекти, але її наздогнали і жорстоко побили.

«Джип бив мене в бік, розбили мені вікно. Я вискочила – намагалася втікати. Мене наздогнали і почали бити», – розповіла Тетяна Чорновіл.

Побиттю передувала публікація про маєток глави МВС

Тетяна Чорновіл відома викривальними розслідуваннями про зловживання можновладців. У день перед нападом вона побувала поблизу маєтків генпрокурора Віктора Пшонки та міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. Матеріал про маєток головного міліціонера був опублікований за кілька годин до того, як сталося жорстоке побиття. 

Міліція розглядає три версії нападу: професійна діяльність потерпілої, ДТП та провокація. У МВС кваліфікували справу як хуліганство, вчинене групою осіб. 

Натомість опозиція наполягає на тому, що це був замах на вбивство. У свою чергу депутати-регіонали наголошують, що побиття громадської активістки вигідне опозиції. 

Депутат-регіонал Олена Бондаренко звинуватила у побитті Тетяни Чорновіл опозицію, яка, мовляв, простимулювала акції протесту, через що насильство вихлюпнулося на вулиці. Натомість опозиціонери звертають увагу на те, що останнім часом сталося декілька нападів на активістів Євромайдану, а міліція не може встановити винних. Відтак опозиція продовжує наполягати на відставці міністра внутрішніх справ.

Схоже, що в оточенні президента йде війна – політтехнолог

Деякі експерти висловлюють припущення, що побиття Тетяни Чорновіл може бути провокацією, спрямованою на дискредитацію влади і зокрема міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

«Кожного разу, коли протести на Євромайдані затухали, влада невідомо чому робила нелогічні кроки, які призводили до того, що протести знову набували сили. Те, що один раз могло здаватися випадковістю, на сьогодні виглядає як ланцюжок цілеспрямованих кроків: частина оточення президента воює з іншою частиною», – вважає політтехнолог Тарас Березовець.

Між тим, колишній заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони колишній заступник голови СБУ Олександр Скибінецький сумнівається в тому, що подібні провокації організовані якоюсь третьою стороною, зацікавленою у дестабілізації ситуації. За його словами, «це дуже маловірогідно». 

Оскільки президент не відправив у відставку очільника МВС ані після розгону Євромайдану в ніч на 30 листопада, ані після побиття Чорновіл, то весь негатив лягає також і на нього. «Янукович виходить з принципу, що якщо він сьогодні звільнить чи віддасть під незалежний суд когось із працівників МВС або самого міністра внутрішніх справ, то це зруйнує підвалини його влади і знищить лояльність силових структур», – припускає Тарас Березовець.

Між тим, Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка обурені жорстоким побиттям журналістки та громадської діячки, а також наголошують, що міліція у нинішньому вигляді становить суспільну загрозу. Вони закликали міністра внутрішніх справ подати у відставку. Занепокоєння з приводу побиття Тетяни Чорновіл висловили європейські дипломати, а також ОБСЄ.

Про це інформує в середу журналіст «Радіо Свобода» Дмитро Шурхало.

Як повідомляв «ЩЛ», сьогодні вночі жорстоко побили журналістку Тетяну Чорновіл, котра зокрема цікавилася «новим Межигір'ям», причому це побиття анонсували за 8 годин до нього, активісти Євромайдану, протистуючи проти нього, заблокували МВС, тим часом виявилося, що власник авто, яким гналися за Чорновіл, – «регіонал», реєстратор журналістки засвідчив, що її били не через ДТП, а у Львові солідарні з нею більше ста журналістів вимагали відставки міністра внутрішніх справ, редактор відділу політики київської газети «День» Іван Капсамун вважає, що побиття Чорновіл – «пазл якогось сценарного плану», а інтернет-журнал «ПіК» впевнений, що «почерк чітко вказує на ФСБ – відомого майстра провокацій», цієї ж думки дотримується політолога Володимир Цибулько.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів