Через 3-4 місяці об’єднані територіальні громади будуть обирати старост, – експерт

19:03 20 жовтня 2015 р.

У Львівській області підготовлено проект перспективного плану, де 710 громад реформовано в 160 об’єднаних територіальних громад. З них подали документи на затвердження перспективного плану лише 11. І лише шість пройшли всю процедуру експертних висновків.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?»,  що відбулися у Львівському прес-клубі, повідомила кандидат до місцевої ради від партії  «Народний рух України» Лідія Бойчишин. 
Вона нагадала, що за 70 днів до дня голосування, тобто ще 15 серпня 2015 року, Львівська обласна рада мала призначити перші вибори у тих територіальних громадах. Але не зробила цього.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської ОДА Федір Алєйніков підтвердив, що обласна рада не призначила вибори за 70 днів до дня голосування, та це зробила Центральна виборча комісія.
- Але питання в  тому, що об’єднання територіальних громад передбачає створення ще одного інституту, крім самої громади, це – інститут старости. Адже без проведення виборів старости, ті об’єднання територіальної громади,  які ліквідовані, залишаються без органу місцевого самоврядування. Це створює незручності тим виборцям, які мали сільську раду, а тепер не мають. Тому роз’єднання цього процесу – виборів старост та виборів територіальних громад, на мій погляд, надзвичайно не правильно. Тому що без цього інституту ми позбавляємо виборців і громадян України можливості звертатися до влади у той спосіб, який би мав спростити це звернення, а не ускладнити, - каже він.

За словами експерта, через три або чотири місяці, після цих місцевих виборів,  об’єднані територіальні громади призначать перші вибори старост. Але це дуже  величезний час для очікування.

Його колега, аналітик ГМ «ОПОРА»  Олександр Неберикут оцінює вибори, які відбудуться, позитивно.
- З точки зору очікування, що ці вибори будуть відбуватися в умовах нового територіального устрою і нових повноважень органів місцевого самоврядування, можна говорити, що реформа не відбулася. Але з точки зору того, що цей процес відбувається добровільно, і в нас вибори відбуваються в 159 уже об’єднаних громадах в межах України, то це є успіх, - вважає він.

Наступний крок, за його словами, - конституційні зміни, в рамках яких найбільш суперечливим буде момент об’єднання районів.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:11 25 вересня 2020 р.

Сьогодні на Львівщині закінчуються військові навчання «Rapid Trident-2020»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного добігають кінця двотижневі українсько-американські навчання Rapid Trident-2020. Навчання завершаться сьогодні, 25 вересня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу