Бойовиків викликають повістками тероризувати схід України російські військкомати

00:54 26 червня 2014 р.


Фото: Inforesist.org

Зокрема одну з них отримав ветеран головного розвідуправління генштабу ЗС РФ Олег Рудіков, який відмовися їхати на Донбас і повідомив про це ЗМІ.

Журналіст Максим Бутченко розповів у публікації «Російських найманців для Донбасу відбирають прямо через військкомати», розміщеній у середу на сайті «Нового времени»:

«Російських найманців вербують для участі в операції на Донбасі прямо через військкомати.  Про це розповів російським ЗМІ житель російського Таганрога (Ростовська область) Олег Рудіков, ветеран Головного розвідуправління РФ і колишній афганець, який наприкінці квітня отримав повістку з вимогою з'явитися на повірку.

Якраз тоді в сусідніх із Ростовською Донецькій і Луганській областях України починалися заворушення. У військкоматі йому запропонували вирушити в зону бойових дій, щоб «використовувати ті навички, які були придбані в російській армії». 

Ветеран ГРУ від пропозиції відмовився. Цю інформацію Рудиків підтвердив «НВ», проте повідомити додаткові подробиці відмовився, пославшись на те, що після публікації в російській пресі у нього й так почалися проблеми. 

Військкомати не вербують людей – вони лише уточнюють ступінь їх готовності. А далі потенційних найманців обдзвонюють обізнані вербувальники, які і запрошують їх пройти більш детальне співбесіду. 

Безпосередньо набір проходить через різні союзи ветеранів, Євразійський союз молоді або просто соціальні мережі. За даними СБУ, основні центри вербування в Росії знаходяться в Москві й Ростові-на-Дону. 

Такими ж даними про вербування має своєму розпорядженні й Дмитро Тимчук, керівник Центру військово-політичних досліджень: його джерела вперше повідомили йому, що російські військкомати викликають військовослужбовців запасу, які служили в частинах спецназу й мають досвід бойових дій, та пропонують вирушити воювати в Україну, ще наприкінці квітня. До кінця весни число таких найманців, перекинутих в Україну, становило 300-350 чоловік, стверджує Тимчук. Їх вистачило, щоб почати збройне протистояння на Донбасі. 

На сьогодні число перекинутих на Донбас підготовлених російських солдатів, які пройшли службу в гарячих точках, за оцінками СБУ, досягає 3 тис. Близько 1 тис. з них – чеченці та інші вихідці з Кавказу.

Зазвичай, це колишні військові,які  не знайшли собі застосування на батьківщині.  Кремль участі своїх громадян у бойових діях в Україні не визнає. 

Про те, як російські найманці потрапляють в Україну і хто стоїть за фінансуванням бойовиків в Донбасі, читайте в № 7 журналу НВ, який побачить світ у п'ятницю 27 червня». 

dailylviv.com

До теми

15:58 23 липня 2021 р.

Військові резервісти з усієї України навчаються на Яворівському полігоні

У навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Яворівський полігон, с Старичі) розпочалися навчання резервістів першої та другої черг.

Рубрика: Політика

15:27 23 липня 2021 р.

ЛитПолУкрбриг зачистила і звільнила житлові будинки у місті, - навчання Три мечі-2021

Під час багатонаціонального навчання “Три мечі-2021“, яке триває на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, підрозділи Литовсько-Польсько-Української бригади вдосконалюють практичні елементи застосування, які будуть необхідні під час активних заходів.

Рубрика: Політика

20:20 22 липня 2021 р.

З радянського монументу слави - у музей радянського терору: у Львові перенесуть дві скульптури

У Львові триває демонтаж Монумента слави на вул. Стрийській. Уже завершено демонтаж і переміщення до музею «Територія терору» усіх горельєфів, стартують роботи з переміщення двох центральних скульптур.

Рубрика: Політика

20:10 22 липня 2021 р.

Російські війська розташувалися за 330 км від Львова

У білоруське місто Брест, що межує з кордоном Польщі, прибув перший ешелон з військовослужбовцями і технікою Російської Федерації. Росія вже почала перекидати сили, які будуть брати участь в маневрах Республіки Білорусь та Російської Федерації «Захід-2021», які офіційно мають розпочатися тільки у вересні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу