Більше 93 тисячі воїнів є безпосередніми учасниками бойових дій, – Президент (відео)

19:30 10 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Петро Порошенко попередив у суботу: «Вітчизняна війна ще не закінчена».

Президент Петро Порошенко заявив сьогодні, 10 жовтня, на Всеукраїнському форумі учасників антитерористичної операції, який об’єднав героїв війни за незалежність і територіальну цілісність держави:

«Переконаний, що ваша новостворена організація перейматиметься не лише питаннями соціального захисту своїх членів, а буде брати безпосередню участь в зміцненні обороноздатності Української держави, підвищенні патріотизму в українському війську та у молодого покоління. Вітчизняна війна ще не закінчена, хоча завдяки надзусиллям українських військових та дипломатів вдалося зупинити вогонь і досягнути перемир’я. 

Останні два тижні немає пострілів та бойових втрат, однак все ще залишаються підриви військових на розтяжках. Ваш досвід, ваш патріотизм, ваше вміння та авторитет сьогодні дуже потрібні державі, бо хочу всім нагадати, що війна не закінчена.

Нам потрібно мати сильне, патріотичне, добре навчене, ефективне, з унікальним бойовим досвідом українське військо. За останні 18 місяців Україна створила потужні, добре треновані та патріотичні Збройні Сили.

Так, за шість черг мобілізації близько 210 тисяч людей прийшли на військову службу, з яких 35 тисяч – добровольці і майже 108 тисяч брали або беруть участь в АТО. Понад 93 тисячі воїнів є безпосередніми учасниками бойових дій, з них майже 83 тисяч воїнів отримали відповідний статус.

Влада разом із громадськістю працюють над гідним соціальним забезпеченням учасників АТО. Вперше в нашій історії більше 5% ВВП держава віддає на сектор оборони та безпеки, на ЗСУ та інші силові підрозділи.

Але ми розуміємо, що і виконання соціальних зобов’язань держави перед учасниками АТО є також першим пріоритетом. Зокрема, виділено майже 30 тис. ділянок (близько половину від потреби), реалізується проект забезпечення житлом.

Відтак Президент звернувся до Верховної Ради з вимогою невідкладно розглянути і прийняти закон про посилення відповідальності роботодавців за порушення прав демобілізованих, а нещодавно підписав указ, який передбачає створення в Києві та областях Центрів допомоги учасникам АТО у таких питаннях як лікування, реабілітація та соціальна адаптація. Президент також наголосив на важливості налагодження ефективної співпраці учасників АТО з представниками місцевої влади в питанні забезпечення захисту соціальних прав.

«Після повернення з передової додому воїн повинен відчути, що він потрібен своїй країні», – підкреслив Президент, додавши, що у бюджеті на наступний рік передбачено зростання грошового забезпечення українських військових.

Глава держави закликав учасників АТО долучатися до патріотичного виховання. Президент зазначив: «Хто, як не ви, є найбільшим авторитетом для покоління, що підростає? Кому, як не вам, йти до шкіл викладати початкову військову підготовку, яка обов’язково має бути відновлена? На чийому ще прикладі, як не на вашому, вчити дітей любити Батьківщину?».

Глава держави висловив сподівання, що представники Всеукраїнського форуму учасників АТО допоможуть в консолідації суспільства. Президент також вручив нагороди військовим-учасникам АТО.

Про це повідомили сьогодні, 10 жовтня, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

21:33 15 квітня 2021 р.

Як олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів: президент запропонував законопроєкт про статус олігарха

Сьогодні, 15 квітня, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що запропонував Раді нацбезпеки та Офісу Голови держави у співпраці з Антимонопольним комітетом розробити новий законопроєкт щодо олігархів.

Рубрика: Політика

20:36 15 квітня 2021 р.

Старост пропонуватимуть радам їхні голови: одна кандидатура матиме один шанс для затвердження

Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживають не менше 500 жителів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу