«Беркут» 30 листопада вчинив злочин

09:16 1 грудня 2013 р.


Фото: korrespondent.net

Рішення суду про заборону мітингу 30 листопада не було. Удари гумовими кийками по голові, шиї, ключичних ділянках, животу, статевих органах - заборонені законом. Бездіяльність Генеральної прокуратури, Кабінету Міністрів України, парламенту, Президента та УМВС у розслідуванні справи матиме вкрай негативні наслідки для громадян та держави в цілому. Про це заявляє Громадянська мережа ОПОРА.

Застосування непропорційної сили проти мирних громадян 30 листопада на Майдані Незалежності не може залишитись безкарним. У найкоротші терміни Генеральна прокуратура повинна розслідувати всі факти та вжити невідкладних заходів щодо встановлення та покарання винуватців. Верховна Рада України в найкоротші терміни зобов’язана скористатися контролюючою функцією, наданою їй законами та Конституцією, створити тимчасову слідчу комісію для незалежної перевірки обставин справи, а також вимагати звіту міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, генерального прокурора Віктора Пшонки та Кабінету Міністрів в цілому, який здійснює контроль за діяльністю силовиків.

Закон України «Про міліцію» визначає, що застосування сили та спецзасобів не повинне перевищувати міри, необхідної для виконання покладених на міліцію обов’язків і має зводитись до мінімуму шкоди здоров’ю правопорушників. Присутні на Майдані ЗМІ не підтверджують фактів нападу мітингувальників на «Беркут», втім, мають у розпорядженні достатню кількість фото- та відеодоказів надмірної жорстокості з боку спецпідрозділу. Таким чином, УМВС необхідно надати підтвердження дій мітингувальників, які б загрожували життю і здоров’ю правоохоронців. 

Правила застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку вимагають, щоб після їхнього застосування працівники міліції в найкоротші терміни надали потерпілим необхідну допомогу, повідомили про інцидент лікарів та медичні заклади. Втім, свідчення учасників побиття ілюструють грубе порушення цієї норми. Мітингувальників переслідували, добивали ногами та гнали вулицями міста. Досі не знайдено кількох учасників акції, про стан здоров’я яких невідомо громадськості. Крім того, правила забороняють  удари гумовими кийками по голові, шиї, ключичних ділянках, животу, статевих органах. Як видно на відео, оприлюднених в центральних засобах масової інформації і за типами поранень, які отримали протестувальники, працівники «Беркуту» порушили ці заборони. Мирні громадяни, яких оглядали лікарі швидкої допомоги, отримали серйозні травми голови.

Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України встановлює, що накази службовців повинні бути законними, зрозумілими та виконуватись беззаперечно, точно та у визначений строк. Таким чином, керівництву УМВС необхідно надати громадськості інформацію про зміст наказу, який отримали в ту ніч працівники «Беркуту» для з'ясування всіх обставин.

Громадянська мережа ОПОРА закликає правоохоронні органи до поваги конституційних прав громадян на свободу думки, слова та мирні зібрання. Нагадуємо, що обмеження реалізації останнього може здійснюватися лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку за рішенням суду, якого не було.

Бездіяльність Генеральної прокуратури, Кабінету Міністрів України, парламенту, Президента та УМВС у розслідуванні справи матиме вкрай негативні наслідки для громадян та держави в цілому.

Таку заяву поширила Громадянська мережа ОПОРА.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу