Багатопартійці порушують Конституцію, - львівський експерт

21:36 26 червня 2018 р.

Партійні членські внески не можуть забезпечити життєдіяльність партії навіть на мінімальному рівні. Тому партії залучають кошти як офіційно, та і неофіційно. Членські внески є одним із формальних елементів функціонування партії.

Про це сьогодні, 26 червня, під час засідання на тему: «Які промоційні засоби використовуватимуть парторганізації Львівщини для популяризації своєї політсили на президентських виборах?», що відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив політолог, заступник директора Центру політичних досліджень ЛНУ ім.І.Франка Любомир Скочиляс. 

За його словами, в Україні прийнята практика масових партій. Цей тип політичних партій передбачає фіксоване членство. Тобто людина стає членом партії за певною процедурою, пише заяву в партію, отримує партійний квиток. 

- Членські внески є поширеною практикою. Але було би кумедно, якби законодавство визначало обов’язковість таких внесків. Це кожна партія визначає у своєму статуті. В більшості випадків у партії практикують членські внески, - каже він. 

Власне, за кількістю членів, які сплачують внески, можна би було порахувати членів тієї чи іншої політичної партії. Але, за словами в.о. голови правління ЛОГО «Комітет виборців України» Романа Кошового, порахувати кількість членів партії неможливо. 

- В Україні не існує обліку членів політичних партій. Це пов’язано з недосконалістю закону про політичні партії в Україні. Конституція України каже, що громадянин може бути членом лише однієї політичної партії. Але насправді є так, що людина може вступати в партію, вийти, вступити в іншу. І я особисто знаю народних депутатів, які за свою кар’єру змінили від п’яти і більше політичних сил. І в нас немає процедури припинення членства в партії, - говорить він.

Ця проблема постійно постає перед кожними виборами, коли особи бажають балотуватися від тієї чи іншої політичної сили. 

- У законі про вибори сказано, що від певної політичної партії може балотуватися або член цієї партії, або позапартійний. Не може від цієї партії балотуватися член іншої політичної сили. Але на попередніх виборах ми мали ситуації, коли депутати, які були в списках однієї партії, балотувалися за списками інших політичних сил. Була низка судових процесів через це, - зазначив Роман Кошовий.

З ним погоджується голова ЛОО Радикальної партії Олега Ляшка Микола Іщук. 

- На Львівщині ми чітко ведемо облік своїх партійців. У нас є і заяви на вступ до партії, і заяви на вихід. Не може такого бути, щоби балотувалися від однієї партії члени зовсім іншої. А це справді була величезна проблема минулих виборів до ОТГ на Львівщині, - підтвердив він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:53 1 грудня 2021 р.

Захисти Україну - зупини переворот: трансляція з Києва (відео)

Організатори акції в Києві озвучили вимогу відставки президента Зеленського. Також вимагають звільнити голову Офісу президента Єрмака, заступника секретаря РНБО Демченка та провести перевибори до Верховної Ради

Рубрика: Політика

13:19 1 грудня 2021 р.

Скільки коштує українським телеканалам глядач

Зазвичай медіа-бізнес ‒ це конвертація уваги аудиторії в доходи від рекламних контрактів. Експерти Центру журналістики Київської школи економіки та компанії YouControl у спільному дослідженні проаналізували, скільки грошей витрачають власники провідних українських телеканалів на 0,01 пункту рейтингу.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу