«Amnesty International» закликала Синютку і Садового зупинити радикалізм

13:02 3 квітня 2018 р.

«Amnesty International Україна» звернулась до голови Львівської ОДА та мера Львова із закликом взяти під контроль ситуацію з насильством з боку радикальних угруповань, які загрожують проведенню мирних акцій та подій у місті.

Відповідні вимоги озвучені у листах, надісланих голові Львівської ОДА Олегу Синютці та меру міста Андрію Садовому.

Організація стурбована сплеском насильства з боку радикальних угруповань, що відбувся 8 березня та численними нападами, що тривають і дотепер. 

"8 березня 2018 року у м. Львові низка радикальних угруповань, зокрема, «Азов» та «Правий сектор» здійснили напад на учасниць публічної акції, присвяченої Міжнародному дню прав жінок. Крім того, представники названих угрупувань навіть вдались до блокування громадського транспорту, в якому знаходилися учасників та учасниць акції після її завершення. 

Один з активістів внаслідок нападу зазнав травм голови, в результаті яких навіть частково втратив пам'ять. За нашими даними за вчинення нападів 8 березня поліцією не було затримано будь-кого з представників радикальних угрупувань. Натомість поліція на початку заходу намагалася затримати активістів та активісток, що брали участь у відзначенні Міжнародного дня прав людини, тобто тих, проти кого, власне, і вчинялися напади радикальними угрупованнями.

Таким чином, поліція не лише не забезпечила безпеку під час проведення мирного заходу з нагоди Міжнародного дня прав жінок і не вжила належних заходів щодо притягнення до відповідальності винних у зриві заходу, але й певною мірою допомагала радикальним угрупуванням зірвати проведення мирної акції," - йдеться у листі.

Правозахисники звернулися до Андрія Садового та Олега Синютки із закликами: 

Дати публічну оцінку нападам з боку радикальних угруповань, що відбувались 8 березня та в подальші дні, а також діям поліції щодо незабезпечення права на свободу мирних зібрань та непритягнення до відповідальності винних у зриві мирної акції. 

У межах наданих чинним законодавством повноважень вжити усіх заходів щодо сприяння розслідуванню випадків нападів з боку радикальних угрупувань. 

Докласти всіх зусиль для забезпечення безпеки громадян.

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу