Агітація в соцмережах не врегульована, – політолог

22:21 5 липня 2018 р.

  • 0
  • 459

На фото: Микола Бучин
Фото: Львівський прес-клуб


Відео: Львівський прес-клуб

Соціальні мережі політичні партії використовують як форму, але за зміст своїх публікацій відповідають політичні еліти. Тому вони повинні брати на себе відповідальність не тільки за зміст публікацій, а й за ті наслідки, які будуть пізніше.

Про це сьогодні, 5 липня,  під час засідання на тему: «Найпопулярніші маніпулятивні технології на виборах 2019: хто, проти кого і як?», що відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Назар Бойко. 

- У 2008 та 2012 році, коли в США балотувався Барак Обама, всі співали хвалебні оди соціальним мережам, оскільки це був прямий спосіб комунікації з виборцями. У 2012 році Обама зібрав дуже багато, так званих, «малих коштів» через соціальні мережі. У 2016 році в США заявляють: «Соціальні мережі – це велике зло, це потрібно якось обмежувати». Фейсбук приймає політики стосовно fake news. Чому так відбулося? Тому що фейсбук змінився? Та ні. Соціальні мережі змінилися? Ні. Просто вони почали по іншому використовуватися. Меседжі реалізовував Трамп у 2016 році, напередодні виборів: расові питання та протистояння між республіканцями та демократами. Всі ці речі йшли до партійної популяризації. Тобто форма подання через соцмережі може використовуватися дуже по-різному. Тут можна провести паралель з Україною. В Україні рівень політичної популяризації досить високий. Треба осмислювати, як ця популяризація виллється у соціальні мережі, і до чого вона може призвести. У США політична популяризація сягнула такого рівня, який не спостерігався за останні 50 років. Вимірюють вони це просто. Упродовж останніх 70 чи 80 років опитують населення. Ставлять запитання: «Чи погодилися б ви, щоби ваша дитина одружилася з представником іншої політичної партії?». Якщо років 30-40 тому негативна відповідь становила від одного до десяти відсотків, то зараз, стосовно республіканців, це – більше 50 відсотків, - пояснює він. 

На думку доктора політичних наук, доцента НУ «Львівська політехніка» Миколи Бучина, агітація в соцмережах є найбільшою проблемою, тому що вона не є врегульованою та й регулювати її важко. 

- Якщо в ЗМІ ми чітко можемо простежити, хто виготовив та проплатив рекламу, то контроль в мережі інтернет набагато складніший,- вважає він. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:13 21 липня 2018 р.

Експертка розповіла, як поділили державні гроші між округами Львівщини

Торік Львівська область отримала 285 мільйонів гривень державних субвенцій. Це – лише 5,4% від загальних субвенцій, які були надані в межах всієї України. Вінницька область отримала 371 мільйон гривень, Харківська – 374, Франківська – 337 та Одеська – 293.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 624

09:09 21 липня 2018 р.

Громадські приймальні нардепів себе не виправдовують, – аналітик

Найбільше громадських приймалень серед депутатів-мажоритарників у Львівській області мають Тарас Батенко та Олег Мусій – по п'ять. Найменше – Оксана Юринець та Ірина Подоляк – по одній. Однак ефективність роботи депутата не залежить від того, скільки у нього є громадських приймалень.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 612

18:33 20 липня 2018 р.

Суспільству треба вміти розрізняти соціологічні рейтинги та електоральні, – політолог у Львові

Оприлюднення фейкових результатів соціологічних досліджень рейтингів кандидатів у президенти свідчать про те, що в Україні не відбувається зростання соціальних і політичних сил суспільства.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 501

18:16 20 липня 2018 р.

Кандидати в президенти знають свої реальні рейтинги, але приховують їх, – партактивіст у Львові

Кандидати в президенти, які зараз оприлюднюють свої високі рейтинги, здійснили фальстарт. Їхні дії призведуть до того, що виборці, які мають намір взяти участь у голосуванні, ближче до виборів займуть пасивну позицію.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 396

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Рейтинги кандидатів у президенти

Рубрика: Політика

Адмінресурс і протидія йому

Рубрика: Політика

Маніпуляції на виборах-2019

Рубрика: Політика

Новий курс України: виклики та перспективи

Рубрика: Політика

Про валюту і валютні операції

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу