Адмінсуд визнав недійсним рішення ЦВК, яке дозволяло підкуп виборців, – політик у Львові

19:04 1 березня 2019 р.

Центральна виборча комісія узаконила систему тотального підкупу виборців, коли своїм рішенням дозволила підписувати угоди про агітацію.

Про це сьогодні, 1 березня, під час прес-конференції на тему: «Вибори Президента України: нові виклики та очікування», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив заступник голови партії «ВО "Батьківщина», народний депутат України Сергій Соболєв. 

- Вдумайтесь, ЦВК дозволила офіційно платити, покривати відрядження та транспортні видатки, попри чинну пряму норма законодавства, яка це забороняє, - каже він. 

За його словами, вчора Адміністративний суд визнав це рішення ЦВК  недійсним. 

- Я думаю, це – перша ластівка. Ми відстежуватимемо всі такі справи. І те, що суди, ухвалюючи рішення, почали керуватися принципом верховенства права, а не «телефонного», це – уже досить добрий чинник, - вважає народний депутат України. 

Але це стосується не всієї судової системи. Сергій Соболєв нагадав про рішення Конституційного суду, який напередодні виборів зупинив норму закону про незаконне збагачення в частині доказової бази.

- Своїм рішенням Конституційний Суд вивів з-під відповідальності десятки народних депутатів, потенційних клієнтів НАБУ, міністрів, представників Адміністрації Президента та десятки десятків, а, можливо, і тисячі топ-чиновників. Дійсно, ця норма не відповідає принципу презумпції невинуватості. Але в Україні діє не верховенство Конституції, а – верховенство права. Наша Конституція визнає, що міжнародні закони є верховними стосовно Конституції. Це – принцип, на якому базуються рішення Європейського Суду з прав людини та рішення українських судів. На жаль, Конституційним Судом надалі керує команда Ківалова-Януковича та команда Порошенка-Філатова, - вважає Сергій Соболєв. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:24 18 вересня 2020 р.

ОПОРА запідозрила ЛОДА у використанні адміністративного ресурсу

У день робочого візиту Президента Володимира Зеленського, у місті Львові та навколо населеного пункту, з'явилися білборди, сітілайти із текстом «Підтримую президента України», зображенням голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та кандидата на посаду міського голови міста Львова Тараса Кльофи.

Рубрика: Політика

09:36 18 вересня 2020 р.

У Львові розповіли, як розпізнати кишенькові політпроєкти олігархів

Попри те, що Верховна Рада провалила голосування законопроєкту про викладання у вишах іноземними мовами, авторства нардепів від "Слуги народу", радіти не варто. Адже самий факт, що після Революції Гідності і в часи війни з Росією у нас намагались узаконити мову окупанта, є ганебним.

Рубрика: Політика

18:53 17 вересня 2020 р.

У Львові розповіли, як спецслужби тримають корупціонерів на гачку

Вибір без вибору: перші 10 років Незалежності СБУ не виконувала своєї місіії, а високопосадовці, починаючи від мерів, так чи інакше перебували під впливом Москви. Цьогорічні місцеві вибори відбуваються на 30-му році української незалежності, але і тепер рука Кремля намагається керувати українським політикумом на усіх його рівнях. Найчастіше – за допомогою підкупу. Як протидіяти цьому?

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу