Явку на псевдореферендумах на Донбасі абсолютно неможливо встановити, – російський експерт

18:57 14 травня 2014 р.


Фото: euromaydan.in

Заявивши про це в середу, керівник Міжрегіонального об'єднання виборців РФ визнав, що їх провели, порушуючи стандарти в тому числі його держави.

Як передає власний кореспондент інформагенції «Укрінформ» у Росії, керівник її Міжрегіонального об'єднання виборців Андрій Бузін, котрий побував у неділю на незаконному псевдореферендумі у Донецьку, заявив у Москві, що його проводили, порушуючи усі світові стандарти, Конституції України і навіть російського законодавства. Дослівно ж він сказав про це так: «Щодо юридичної оцінки цього референдуму, то, звичайно, складно говорити про те, що він відповідає яким-небудь стандартам проведення референдуму у світі. Звичайно, він не відповідає Конституції України, про що часто говорять, і не відповідає звичайним стандартам навіть російських референдумів».

Російський експерт підкреслив, що офіційних списків на виборчих дільницях не було, а були лише попередні списки. Водночас проголосувати могли усі охочі з реєстрацією в Донецькій області.

Як наголосив Бузін, це означає, що абсолютно неможливо буде перевірити, скільки разів людина проголосувала на різних виборчих дільницях. За його словами, «говорити про те, що явка була понад 70%, як це було заявлено, абсолютно неможливо».

Бузін додав, що виборчих комісій у Донецькій області було відкрито в чотири рази менше, аніж на звичайних виборах. Відтак російський експерт вважає, що в таких умовах неможливо встановити явку, тим більше до сотої долі відсотка. Окрім того, за його словами, виборчі комісії не дозволили жодному спостерігачеві і переважній більшості журналістів бути присутніми на різних етапах підрахунку голосів. 

Бузін також привів приклад одного з «безглуздих» пунктів тимчасового положення, яке прийняли організатори незаконного референдуму. Зокрема, про те, що питання, винесене на цей псевдореферендум, вважається схваленим, якщо в його підтримку проголосували більше половини людей, що взяли участь у голосуванні.

Відтак Бузін підкреслив: «Звичайно, це нісенітниця з тієї простої причини, що в усіх міжнародних документах про референдуми і в російському законодавстві референдум може вважатися дійсним, якщо явка становила понад 50%. Це абсолютно природно, тому що якщо менше 50% прийшло, то результати референдуму не можуть вважатися дійсними, тому що друга половина завжди може обуритися тим, що вона не визнає цей референдум»

dailylviv.com

До теми

20:54 30 жовтня 2020 р.

ПЦУ - єдина канонічна православна церква на території України, - Вселенський патріарх Варфоломій

"Ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією (УП МПЦ) не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні", - повідомив Вселенський патріарх Варфоломій.

Рубрика: Політика

19:11 30 жовтня 2020 р.

47 нардепів хочуть приховати незаконне збагачення. Серед них - два Тараси зі Львова: Козак і Батенко

Національне агентство з питань запобігання корупції назвало повний список народних депутатів, які проти електронного декларування свого майна і відповідальності за "помилки".

Рубрика: Політика

12:36 30 жовтня 2020 р.

КГБ рекомендувало Віталія Коротича для встановлення «культурних контактів» з українською діаспорою

Центр досліджень визвольного руху спільно з архівом Служби безпеки України та Архівом національної пам’яті публікує у вільному доступі оцифровані копії документів з архівів КҐБ про членство УРСР в ООН.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу