Дев'ять тисяч учасників АТО пройшли перепідготовку за програмою «НАТО-Україна», – менеджер

17:50 14 грудня 2016 р.

Проблемами адаптації колишнього військовослужбовця до мирного життя повинно займатися міністерство оборони, а не міністерство соціальної політики.

Про це сьогодні, 14 грудня, під час прес-конференції на тему: «Діяльність НАТО у сфері соціального захисту українських військовослужбовців: психологічна реабілітація демобілізованих учасників АТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив менеджер програми, консультант управління з питань політичних відносин та політики безпеки офісу зв’язку НАТО штаб-квартири НАТО Крістофер Штаудт.

- Якщо переглянути статистику допомоги в адаптації військовослужбовців за останні шість років в Україні, то бачимо, що жодні потреби колишній військових не закриті, - каже він.

Натомість країнах НАТО соціальна адаптація в мирному житті – це важлива складова мобілізації.

- Там, коли молодий чоловік приходить підписувати контракт на військову службу, то цікавиться і тим, як його підтримуватимуть після завершення контракту, як йому допомагатимуть адаптуватися в цивільному житті, щоби він не залишився на вулиці, - говорить Крістофер Штаудт.

Оскільки Україна не дає собі раду з цим важливим завданням, НАТО запропонувало свою підтримку, яка стала особливо актуальною з 2014 року.

- На саміті у Варшаві 9 липня цього року керівники держав НАТО та уряд України ухвалили пакет комплексної підтримки для України, який налічує понад сорок спеціальних заходів підтримки у 13 сферах. І це не тільки військові реформи, - зауважив консультант управління з питань політичних відносин та політики безпеки офісу зв’язку НАТО штаб-квартири НАТО.

Одна з частин цієї діяльності – це програма з перепідготовки колишніх військовослужбовців. За словами Крістофера Штаудта, така програма діє в НАТО з 2000 року.

- НАТО організовує курси перепідготовки для військовослужбовців, щоби вони змогли адаптуватися в цивільному житті, допомагаючи їм додатково здобути професію, яка є запитуваною на сучасному ринку праці, - розповідає він.

Отож, майже 9 тисяч учасників АТО скористалися можливістю вивчити англійську мову, дизайн, комп’ютерні та інші спеціальності в рамках програми «НАТО-Україна» з перепідготовки колишніх військовослужбовців. В Україні ця програма працює в 60-и населених пунктах. І понад 65 відсотків військовослужбовців, які здобули «мирну» професію в рамках перепідготовчої програми НАТО, вже знайшли роботу.

Також НАТО активно співпрацює з організаціями, які проводять психологічну реабілітацію демобілізованих військових, які брали участь у активних бойових діях.

- З листопада 2014 року до грудня 2016 року було проведено 108 семінарів для понад 4 тисячі учасників у 75 містах України, - говорить Крістофер Штаудт.

Він нагадав, що бойовий стрес – це добре для того, щоби вижити на війні, але погано – для мирного життя.
- У мирному житті солдат продовжує воювати в своїй голові. Переживати за своїх друзів, які залишилися в військовій зоні. Так несвідомо для себе він стає чужинцем у мирному середовищі. І до початкового бойового стресу додається стрес в мирному житті, - пояснює консультант управління з питань політичних відносин та політики безпеки офісу зв’язку НАТО штаб-квартири НАТО.

Відео: Львівський прес-клуб

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу