69% опитаних українців висловилися лише за одну державну мову

12:50 21 січня 2020 р.


Фото: ukrinform.ua

Статус російської як офіційної в окремих регіонах України підтримують лише 15% громадян, а як другої державної поряд із українською – 12%.

Про це, як повідомили у вівторок агенції новин «Укрінформ», свідчать дані загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, приуроченого до 101-ї річниці Соборності України та презентованого 21 січня. В цьому дослідженні зазначили: «Щодо статусу російської мови, більшість українців вважає, що російська має вільно використовуватись у приватному житті, але українська залишається єдиною державною (69%). Статус російської як офіційної в окремих регіонах України підтримує 15%, а як другої державної, поряд із українською – 12%».

Соціологи зауважили, що у цьому контексті громадська думка має регіональні розбіжності. Зокрема, однозначно обстоюють українську як єдину державну в Західному регіоні (92%), де статус російської як офіційної в окремих регіонах підтримує лише 4% опитаних, а як другої державної – менше 1%.

Водночас, як свідчить опитування, явно переважають прибічники української мови як єдиної державної й у Центральному регіоні – 77%, за статус російської як офіційної в регіонах там 12% і як другої державної – лише 4%. Тим часом, у Південному регіоні статус російської як мови повсякденного спілкування, але з визнанням української як єдиної державної, підтримує 51% опитаних, як офіційної в певних регіонах – 27%, як другої державної – 14%.

Найбільш значущий статус російської мови підтримують у Східному регіоні, зауважують соціологи. Тут також переважає підтримка російської як мови спілкування у повсякденному житті за визнання української як єдиної державної, але 24% респондентів виступає за можливість надання російській статусу офіційної в певних регіонах, а 31% - за те, щоб російська стала другою державною мовою в Україні.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України, крім Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18-ти років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як інформував «ЩЛ», на Львівщині оголосили конкурс на підтримку вітчизняного книговидання.

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

21:13 21 листопада 2021 р.

Австрія закрила країну для іноземних туристів: поважні причини як винятки

Особи, які прямують до Австрії з поважних причин, повинні мати сертифікати, оформлені на англійській або німецькій мові зі зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу