5% одеситів готові радісно зустріти «визволителів» і воювати разом з ними. Ще 40% схвально дивляться вбік Росії, – відеоміст Львів-Одеса

18:17 26 березня 2015 р.

Директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень (Одеса) Артем Філіпенко.

Директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень (Одеса) Артем Філіпенко.
Фото: odcrisis.org

Про це сьогодні, 26 березня, під час інтернет-відеомосту між Львовом та Одесою на тему «П’ята колона Кремля у Львові і в Одесі: як її виявити і нейтралізувати?» повідомив директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень (Одеса) Артем Філіпенко.

За його словами, та війна, яку веде Росія проти України, має гібридний характер.

- Це фактично війна без війни, без офіційного оголошення. Більше того, це війна, яка відбувається в умовах, коли дипломатичні  стосунки не розірвані, формально існують відносини між державою, здійснюється торгівля, закуповуються енергоресурси. Але при тому всьому це поєднує в собі економічний, енергетичний, політичний тиск на Україну, різні заходи підривної діяльності, - каже він.

-Якщо говорити про Одесу, то ми вже мали антимайдан. Після подій 2 травня ця антидіяльність пішла на спад. Більше того, сьогодні ми маємо ситуацію, коли найбільша апасіонарна частина зараз воює на боці сепаратистів на Сході, - говорить Артем Філіпенко.

Водночас він характеризує політичну ситуацію в Одесі як стабільну. Хоча має місце низка терористичних актів.
- У нас зараз неможливо створення якихось народних республік. Але так чи інакше намагаються через інші ідеї розхитати ситуацію. Зокрема, в Одесі почалася кампанія за створення вільної економічної зони.

Але той проект, який був запропонований народними депутатами від опозиційного блоку,  насправді не є законопроектом стосовно вільної економічної зони. За своїм характером, він передбачає включення у вільну економічну зону всієї Одеської області, в тому числі і створення режиму вільної митної торгівлі.

Це означає, що де-факто, у випадку реалізації цього проекту, це буде економічна автономія Одеської області, - каже він.

Що стосується виявлення п’ятої колони, то, на його думку, набагато простіше мати справу з тими, хто демонструє себе відкрито.

- Це політики, які, свого часу, себе зарекомендували на підтримку різного роду сепаратистських гасел та ідей. Це якісь громадські активісти, які, свого часу, брали участь у створенні інформаційного фону пропаганди сепаратистських ідей. І – частина людей, які сьогодні себе активно не виявляють, але переважно, якимись чином, позиціонують себе в соціальних мережах. Це полегшує роботу з їх виявлення, - каже Артем Філіпенко.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:07 24 травня 2022 р.

Назвали 53 вулиці у Львівській громаді, які перейменують у рамках декомунізації

53 вулиці у Львівській громаді перейменують у рамках декомунізації топоніміки. Такий підсумок шести засідань спеціальної робочої групи. Далі визначатимуться з новими назвами. Перелік напрацювань робочої групи буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради.

Рубрика: Політика

11:21 24 травня 2022 р.

Квиток в один кінець: на кораблях-ракетоносцях рф замість оригінальних поставили побутові китайські агрегати

Запроваджені проти країни-окупанта міжнародні санкції не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання і дизельне устаткування бойових кораблів флотилії.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу