43% опитаних в Україні – за вступ до НАТО

13:28 22 лютого 2018 р.

Фото до новини


Фото: ratinggroup.ua

52% респондентів соціологічної групи «Рейтинг» підтримують вступ України до Європейського Союзу, а 43% – до НАТО.

Проєвропейський вектор є домінуючим практично в усіх регіонах країни за винятком Одещини, Харківщини та Донбасу. Загалом вступ до ЄС підтримали б у разі проведення референдуму 52% опитаних, проти цієї ініціативи – 27%, не змогли визначитися або ж не брали участь у голосуванні – 20%.

Опитування соціологічної групи «Рейтинг» показало, що за останні три роки кількість прихильників вступу до НАТО зросла у півтора рази. 43% підтримують вступ до Альянсу, 34% – проти цього. Ще майже чверть або ж не визначилися, або ж не приймали б участі у референдумі у разі його проведення.

На відміну від євроінтеграції, підтримка вступу до НАТО є нижчою на півдні та сході України. У віковому розрізі найбільше противників НАТО серед найстарших респондентів.

Дослідники дійшли висновку, що прозахідний та проукраїнський вектори є сьогодні однозначно домінуючими в суспільстві. Не менше половини опитаних відповіли, що хочуть, щоб їхні діти жили в Україні, ще третина обрали б для місця їхнього життя Європейський Союз, 7% – США, і лише 2% – Росію. Ця тенденція притаманна з невеликими відмінностями для мешканців усіх областей України.

У соціологічній групі «Рейтинг» запевнили, що її дослідження проводилося 12-28 грудня 2017 року серед населення України від 18 років, де були питані методом особистого інтерв'ю 30 тисяч респондентів (по 1200 у кожному регіоні). Помилка репрезентативності дослідження – не більше 0,6%.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів