42% опитаних українців хочуть, щоб ветерани війни бути залучені до політики

15:28 17 вересня 2019 р.

  • 0
  • 813

Світлина ілюстративна
Фото: 4studio.com.ua

42% опитаних соціологами громадян України вважають, що ветерани АТО та ООС повинні бути залучені до політики як високого, так і місцевого рівня.

Про це, як повідомили у вівторок, 17 вересня, агенції новин «Укрінформ», розповіла під час презентації результатів соціологічного дослідження про стан ветеранського руху в Україні доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тамара Марценюк. За її словами, ветерани самі визнають, що їх роль в політиці наразі не є впливовою, адже у Верховній Раді ІХ скликання є лише семеро ветеранів АТО, в попередньому складі парламенту їх також було небагато.

«Крім того, військові, які мають бойовий досвід, й самі не дуже охоче йдуть у велику політику. Більшість ветеранів не бачать себе в політиці високого рівня, вона видається їм занадто брудною і складною, набагато перспективнішою є діяльність на місцях», – наголосила соціолог.
Згідно з дослідженням, 42% громадян України вважають, що ветерани АТО/ООС повинні бути залученими до політики різного рівня, водночас 31% виступає проти цієї ідей, а 25% – не визначились стосовно цього питання.

Соцопитування показало, що західні регіони України значно більше підтримують ідею довіри ветеранам, які долучаються до політичного життя країни. У східних регіонах найпопулярнішою відповіддю було «важко сказати». Мешканці сіл більше довіряють ветеранам у політиці, ніж міське населення, розповіли ініціатори заходу.

Соціологічне дослідження складалося із двох частин – кабінетної та польової (емпіричної). Емпірична частина дослідження проводилася із використанням якісних і кількісних соціологічних методів.

Польова частина роботи тривала протягом весни-літа 2019 року. Загалом у рамках дослідження було проведено 2021 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 110 населених пунктах України.

У сільській місцевості було опитано 719 респондентів. Це дослідження було представлене ГО «Студена» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку («USAID»).

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 513

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 444