40% російськомовних. Путін посилюватиме погрози Латвії

18:16 8 грудня 2023 р.

Фото до новини

Раніше цього тижня Путін заявив, що за радянських часів 40 відсотків населення, що проживало на території Латвії, було російськомовним.

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com.

У зв'язку з майбутніми президентськими виборами в Росії Путін може посилювати погрози проти Латвії, каже директор Експертного центру НАТО зі стратегічних комунікацій у Ризі Яніс Сартс.

Сартс оцінює, що погрозливі заяви Путіна на адресу Латвії не повинні викликати занепокоєння, оскільки його мета — викликати страх. «Ми не повинні боятися, тому що це дає йому те, чого він хоче», — додав він.

Росія, враховуючи майбутні вибори та спостерігаючи занепокоєння Латвії війною в Україні, може використовувати ситуацію для поширення подібних заяв, зазначив Сартс.

Раніше цього тижня Путін заявив, що за радянських часів 40 відсотків населення, що проживало на території Латвії, було російськомовним. «Таких зараз, мабуть, теж чимало. Якщо вони будуть проводити таку політику по відношенню до людей, які хотіли жити в тій чи іншій країні, працювали там, виробляли для цієї країни якісь товари, і ставитимуться до них як до свиней, то вони врешті-решт стикнуться з таким же свинством у своїй країні», — продовжив він.

Латвійське відомство з охорони конституції (SAB) оцінило, що подібні заяви будуть використані російськими державними ЗМІ для формування суспільних настроїв у Росії та за кордоном. Додано, що такі слова є частиною нинішньої російської зовнішньої політики: жорстка позиція та агресивна риторика щодо країн Заходу.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів