29 квітня Верховна Рада все-таки розгляне питання про всеукраїнський референдум щодо державного устрою

16:46 28 квітня 2014 р.


Фото: Espreso.tv

Про це повідомив у понеділок журналістам міністр юстиції Павло Петренко.

Міністр юстиції Павло Петренко відповів сьогодні, 28 квітня, на запитання журналістів «Чи розглядали сьогодні під час засідання РНБО питання проведення референдуму?» так:  «Завтра Рада розгляне питання про проведення всеукраїнського референдуму». Додаткові коментарі з цього приводу міністр давати відмовився, зазначивши, що «додаткову інформацію надасть уряд».

Інформуючи про це сьогодні, 28 квітня, інтернет-видання «iPress.ua» зазнає, що сьогодні, 28 квітня, з'явилася інформація про те, що РНБО на своєму засіданні схвалив рішення про проведення всеукраїнського референдуму з приводу державного устрою України. За інформацією президента аналітичного центру «Відкрита політика» Ігоря Жданова, референдум пропонується провести 15 червня, проте це рішення має затвердити парламент. Раніше виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов заявив, що не відкидає можливості проведення всеукраїнського референдуму з питання держустрою країни одночасно з президентськими виборами 25 травня.

Натомість інтернет-видання «ОстроВ» повідомляв сьогодні, 28 квітня,  з посиланням на прес-службу Донецької ОДА облдержадміністрації, що її голова ергій Тарута та Донецький міський голова Олександр Лук'янченко зустрілися в понеділок із виконувачем обов'язки Президента Олександром Турчиновим і попросили його все ж таки прийняти рішення про проведення всеукраїнського референдуму 25 травня.

«У ході зустрічі Сергій Тарута озвучив ініціативу про проведення національного референдуму. Напередодні цю пропозицію було сформульовано та схвалено в ході спільного засідання мерів міст, голів районних рад, районних держадміністрацій Донецької області», – наголошується в повідомленні. Як заявив губернатор, на референдум планується винести питання передачі додаткових владних повноважень регіонам України і створення муніципальної міліції.

На думку Тарути, проведення національного референдуму дозволить об'єднати країну навколо ідеї реформ і впровадження європейських стандартів. Він вважає, що необхідно провести референдум 25 травня, в день виборів Президента України. Голова Донецької облдержадміністрації представив на розгляд Олександра Турчинова законодавчі ініціативи, які дозволяють здійснити референдум в заявлений термін. 

Як зазначив мер Донецька Олександр Лук'янченко, проведення референдуму буде сприяти зниженню соціально-політичної напруженості в регіонах Південного Сходу України. «Ми консолідували свої зусилля для того, щоб в Україні запанував громадянський мир, порядок та злагода. Всі громадяни нашої країни повинні мати можливість висловити свою думку з тих питань, які їх реально хвилюють. На даному етапі вирішальне слово за депутатами Верховної Ради», – підкреслив Тарута. 

dailylviv.com

До теми

20:53 1 грудня 2021 р.

Захисти Україну - зупини переворот: трансляція з Києва (відео)

Організатори акції в Києві озвучили вимогу відставки президента Зеленського. Також вимагають звільнити голову Офісу президента Єрмака, заступника секретаря РНБО Демченка та провести перевибори до Верховної Ради

Рубрика: Політика

13:19 1 грудня 2021 р.

Скільки коштує українським телеканалам глядач

Зазвичай медіа-бізнес ‒ це конвертація уваги аудиторії в доходи від рекламних контрактів. Експерти Центру журналістики Київської школи економіки та компанії YouControl у спільному дослідженні проаналізували, скільки грошей витрачають власники провідних українських телеканалів на 0,01 пункту рейтингу.

Рубрика: Політика

22:52 30 листопада 2021 р.

Стахів завтра вийде з СІЗО і відмовляється від психіатричної експертизи на Кульпарківській, 95

Галицький районний суд скерував Остапа Стахіва на примусову психіатричну експертизу у Львівську обласну психіатричну лікарню на вул. Кульпарківській на 30 днів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу